Zánět dásní v těhotenství nepodceňujte

Datum publikace: 12.09.2013

Kategorie: Novinky na trhu | Těhotenství | Zdraví a výživa | Krásná maminka | Otěhotnění

Pokud u sebe na začátku těhotenství pozorujete krvácení dásní, může se jednat o těhotenskou gingivitidu - hormonálně podmíněné krvácení dásní. Pokud se u vás tyto obtíže objevily již před otěhotněním, je pravděpodobné, že se v prvních měsících těhotenství zvýrazní. Je pak třeba péči o dásně věnovat větší pozornost.

Nemyslete si, že… 

  • Krvácení dásní je v pořádku, je to přirozený proces – není to přirozený proces, je to důkaz zánětu dásní, který musí být léčen.
  • Když dásně krvácí, musíme být při čištění opatrnější – určitě ne, zdravé dásně vydrží tlak kartáčku bez jakýchkoli obtíží a krvácení. Problém je třeba řešit.

  • Dentální hygiena je zbytečná – Při dentální hygieně je ze zubů šetrně odstraněn zubní kámen a plak, zuby jsou pak hladké a nedrží se na nich bakterie způsobující záněty dásní a kazy. Dentální hygienista vám ukáže správný postup čištění zubů, naučí vás zacházet s mezizubními kartáčky, zubní nití a dalšími pomůckami, které jsou podmínkou zdravých zubů a dásní.

Udělejte si TEST, zda jsou vaše dásně zdravé.

Nový Parodontax Extra Fresh – pocit čistoty a svěžesti po celé hodiny

Nová zubní pasta Parodontax Extra Fresh s fluórem má nyní extra svěží chuť, která vydrží v ústech delší dobu. Obsahuje 70 % aktivních látek, které pomohou s péčí o zánětlivé dásně. Obsahuje šalvěj, myrhu, rathanii, heřmánek, echinaceu a mátu.

Nenechte se odradit specifickou slanou chutí. Netradiční slaná chuť zubní pasty je dána složením z výtažků léčivých bylin a vysokým podílem hydrogenuhličitanu sodného. Už po několika dnech používání si na chuť zvyknete. Parodontax je vhodný i pro těhotné ženy.

Nejčastější příčinou ztráty zubů není zubní kaz, ale zánět dásní! Pravidelné používání zubní pasty Parodontax pomáhá zastavit krvácení dásní a zajistí svěží pocit v ústech po dlouhou dobu.

Zubní pasta Parodontax je k dostání v sítích drogerií a lékáren za obvyklou cenu 92,90 CZK

Zeptejte se svého zubaře, zda je vaše technika čištění správná. Jak pečovat o nemocné dásně najdete ZDE.

Tagy: parodontax.cz

Komentáře