Zdravě vaříte a jíte? Perte a uklízejte také tak!

Datum publikace: 11.06.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Bydlení | Maminky a tatínkové | Přirozené rodičovství

Pokud Vám záleží na zdraví Vaší rodiny, nejspíš zdravě nakupujete, vaříte a jíte. Víte ale, že můžete zajít ještě dál? Zdravě prát a udržovat celou svou domácnost v čistotě? Používáním ekologicky šetrných pracích a čisticích prostředků uděláte mnoho nejen pro svou rodinu, ale celé pro životní prostředí.

Co dokáže chemie

Chemické prostředky jsou pro většinu z nás nezbytností. Poradí si se špinavým prádlem i nádobím, spolehlivě naleští okna i podlahu. To vše bohužel za cenu našeho zdraví. Prací prášky obsahují dráždivé látky, například fosfáty, které často způsobují různé vyrážky a další alergické projevy. Stopy chemikálií zanechávají po sobě také prostředky používané k mytí nádobí, které ve finále sníme. A tak bychom mohli pokračovat. V důsledku používání chemie se stává z koloběhu přírody chemický koloběh, který je hlavní příčinou vzniku civilizačních nemocí a dalších zdravotních problémů. Chemikálie, které zmizí ve vodovodním potrubí, se nám vrací zpátky jako bumerang.

uklid domacnosti

 

Ekologicky šetrná alternativa

Ekologicky šetrná alternativa chemických přípravků naštěstí nabízí cestu, jak se dostat ze začarovaného kruhu ven. Nevýhodou však je, že vlastnosti ekologických prostředků jsou podceňovány. V podvědomí široké veřejnosti je totiž vepsáno, že čistící přípravky bez chemie jsou neúčinné. To v případě některých může skutečně platit, existují však takové, které si poradí i se špínou nejvyššího kalibru, aniž by k tomu potřebovaly fosfáty, agresivní kyseliny, ropné tenzidy, chlór a další látky, které jsou bezohledné vůči přírodě, jejíž jsme součástí.

Přírodní stavebnicový systém

Stavebnicový prací a čisticí systém ULRICH natürlich zahrnuje řadu ekologický šetrných přípravků určených k zajištění údržby celé domácnosti. Praním či mytím nádobí počínaje a generálním úklidem konče. Proč stavebnicový? Protože si z řady produktů sami sestavíte kombinaci přípravků, kterou právě potřebujete. Mezi nejčastěji používané pomocníky patří ty, které jsou určené na údržbu prádla a mytí nádobí.

Účinné a šetrné praní

Základním stavebním kamenem je prací gel s obsahem změkčovače, který je vhodný pro všechny typy praní a stupně tvrdosti vody. A co odolné skvrny? Na ty stoprocentně zabere odstraňovač skvrn s mydlokorem nebo žlučové mýdlo. Že je Vaše prádlo zašedlé, přestože máte rádi čistoskvoucí bělost? Přidejte k pracímu gelu lžíci soli na skvrny. Sportovci a lidé, kteří se hodně potí, ocení výhody pracího gelu ULRICH actifresh s deodoračním účinkem, jehož speciální přísada snižuje problematický zápach potu v prádle.

Zdravé vaření i mytí nádobí

Pro zdraví celé rodiny je důležité používání ekologicky šetrných čisticích prostředků také v kuchyni. Úsporný prostředek na nádobí a lešticí mléko s vídeňským vápencem se stanou Vašimi věrnými spojenci. Krásně čisté nádobí a lesknoucí se varnou desku budete mít díky nim i bez chemie! Ekologicky lze mýt také v myčce. Kompletní řada ULRICH natürlich obsahuje vše potřebné: tablety do myčky, regenerační sůl i oplachovací prostředek. Pokud máte problém s tvrdou vodou, řadu k odstranění vodního kamene využijete v celé domácnosti. Tekutá forma je ideální na varné konvice, sprej do koupelny a tablety pro čištění myčky a pračky.

skupina produktů

Zdravě po všech stránkách

Žijte zdravě po všech stránkách také Vy! Osvědčené ekologicky šetrné prostředky ULRICH natürlich od výrobce s 10letými zkušenostmi, které splňují přísná kritéria certifikace IMO, Vám pomohou snížit množství chemie ve Vašich životech. Více informací o možnostech ekologicky šetrného praní a čištění najdete na www.ekozena.cz7

prací gely

odstraňovač skvrn v tužceodstraňovač vodního kamene

Tagy: ekologická domácnost | ekologické praní | ekologický úklid

Komentáře