Zpříjemněte si zimu a relaxujte na Maledivách

Datum publikace: 21.02.2017

Kategorie: Novinky na trhu | Rodiče a děti | Tip na výlet

Korálové atoly, modré laguny, bílý písek a luxusní hotely lákají na Maledivy každoročně stovky tisíc turistů. Na ostrovech můžete relaxovat, potápět se, opalovat se a užít si příjemnou exotickou dovolenou.

Základní informace

Na Maledivách mluví domorodci úředním jazykem divehi, který je podobný sinhálštině, úřednímu jazyku Šrí Lanky. Píše se zde zprava doleva psanou formou thaana. Druhým úředním jazykem je angličtina. Platit můžete americkým dolarem, který místní akceptují s nadšením. Místní měnou je maledivská rufie. Ta nalezne uplatnění zejména na tržištích nebo v malých obchodech. V hotelových komplexech nebo velkých obchodech či dražších restauracích akceptují platbu kartou. Směnný kurz pro maledivskou rufii je v poměru 1 EUR=16,12 MVR, 1 USD=15,44 MVR (2017).

Kdy jet na Maledivy?

Pokud stále nevíte, kam na dovolenou v únoru, Maledivy vás uchvátí. Pro návštěvu ostrovů se jeví jako nejvhodnější období mezi listopadem a dubnem, jelikož jsou zde příjemné teploty a nenarazíte na déšť, který vám může dovolenou znepříjemnit. Mezi květnem a listopadem zužují souostroví monzuny, díky nimž hustě prší a fouká silný vítr. Teplota vody neklesá pod 27 °C. Denní teploty dosahují k 30 °C, v noci spadnou na 23 °C. Na ostrovech je v hlavní turistické sezóně příjemně i přes vysokou vlhkost vzduchu, která se drží nad 70 %.

 

Levné letenky a hotely

Letecké společnosti létají na letiště postavené na umělém ostrově Hulhulé. Ostrovy mezi sebou spojuje vysokorychlostní loď, Air Taxi nebo motorový člun dhoni. Letenky a hotel seženete levně, ale musíte být trpěliví a sledovat akční nabídky levných letenek či last minute zájezdů. Podívejte se na web levnocestovani.cz nebo na Facebook. Zde najdete řadu lákavých akčních nabídek na Maledivy i do dalších oblíbených turistických destinací. Letecky z Prahy na 14 dní i s ubytováním vás může luxusní dovolená na Maledivách přijít na necelých 18 000 Kč.

Kam jet na Maledivy?

Do 20 správních okrsků spadá 1 196 ostrovů, které se rozprostírají na ploše 100 000 km². Turistický ruch se rozvinul na 19 ostrovech, obydleno je 200 ostrovů. Nejnavštěvovanější oblastí je hlavní město Male, ostrovy Hulhumalé a Villingili. Mezi ostrovy Hanimaadhoo, Kadhdhoo, Kaadedhdhoo a Gan se můžete pohybovat letadlem. Za turistickými památkami se vypravte do hlavního města Male, podívejte se do paláce Mulee-aage nebo na Rybí trh. Ostrov Ihuru vás nadchne krásnými plážemi. Přírodní rezervaci můžete navštívit na ostrově Kuda Bandos. Relax si užijete na ostrově Cocoa, jehož ubytovací kapacita je 16 osob. Na jihovýchodě Ari Atolu se podívejte na ostrov Kudarah, který láká turisty malebným korálovým útesem. U ostrova Kandooma se ukrývá největší podmořská jeskyně na Maledivách Kandooma Caves.

Praktické rady

● Nemocnici naleznete pouze v hlavním městě Male, přičemž zdravotní služby jsou velice drahé. Opatřete si kvalitní zdravotní pojištění pro případ úrazu.

● Očkujte se proti žloutence typu A+B, tetanu a záškrtu.

● Vízum nemusíte vyřizovat předem. Po příletu dostane každý turista s platným pasem vízum ihned na letišti. Platí po 30 dní.

● Do kufru si zabalte britskou redukci na zásuvky.

● Připravte si 25 USD na odletovou daň, kterou musíte uhradit před odletem na letišti.

● Každý ostrov je jinak drahý.

Zdroj foto: pixabay.com

Tagy: Dovolená | Maledivy | Moře | Relax

Čtěte na Rodičům

Komentáře