Kam pro jarní obuv pro vaše děti? Nejlépe do specializované prodejny

Datum publikace: 27.02.2016

Kategorie: Vývoj dítěte | Vývoj školáka | Oblečení pro děti

Tvz. Speciálka se odlišuje především tím, že nabízí pouze certifikované boty s proškoleným personálem v oblasti zdravého obouvání. Boty Vám nabídnou nikoliv designové, ale hlavně ty správné, které vaše dítě potřebuje. Každý máme jiný tvar nohy, jsme jinak aktivní a používáme obuv na různých místech. Když vyberete špatně – může to vést k trvalým následkům typu plochá noha, vpáčený kotník a bolestem zad ve vyšším věku.

Zásady při koupi

Že na značce nezáleží? Ano, to je pravda. Drahá, známá komerční značka totiž už dávno neznamená, že jsou boty kvalitní a splňují předpoklady pro zdravý růst a pohodlí dětských nohou. Také bychom si měli uvědomit, že je velký rozdíl mezi botami pro děti a dospělé. Dětská noha potřebuje více prostoru, protože stále a rychle roste, savou vložku z kvalitního materiálu, neboť dětem se nohy nadměrně potí. Důležité je také brát v potaz, že dětská bota musí mít zpěvněný opatek, to ovšem neznamená, že musí být tvrdá. Opatek zajistí, že bota drží tvar a dětský kotník je tak stabilizovaný. Většina certifikované obuvi ale je i zároveň ohebná v podešvi, tak aby dětská noha měla dost prostoru se správně vyvíjet, posilovat svalovou klenbu a přitom měla dost prostoru v oblasti prstů.

Pokud jsou boty těžké, je to jasné znamení toho, že jsou pro děti nevhodné, bota by měla být co nejnižší hmotnosti a je třeba, aby tlumila došlap. V neposlední řadě se nenechte zlákat nízkou cenou, nekvalitní obuv může zapříčinit nejen problémy s klenbou, ale i špatné držení těla a další zdravotní problémy.

Kvalitní dětská obuv

Speciálka dětské obuvi vs. lékárna

Mnohdy váháme, kde dětem boty pořídit. Běžné obuvnictví sice disponuje velkou nabídkou, ale o zdravotní funkci nabízených bot by se dalo dlouze polemizovat. Lékárna je oproti tomu většinou správnou volbou, ale lékárnice nemají zrovna čas se věnovat vysvětlování toho, proč jsou určité boty pro vaše dítě dobré a proč jiné ne. Kde se vám budou věnovat, nabídnou široký výběr, kvalitní, zdravotní botu a vše náležitě vysvětlí? Ukázkovým dětským obchodem je speciálka dětské obuvi v Praze na Černém Mostě obchod BotaBota. Obchůdek disponuje krásným dětským koutkem, kobercem a skladem mají přes 1500 párů obuvi různých značek a tudíž i tvarů a provedení.

Měřič chodidel

Náš zákazník náš pán

V obchodě BotaBota Vám zjistí přesnou velikost i šíři nohy (mají jako jediní v Praze WMS měřič), ,. Také vám poradí, jaké botičky jsou právě pro vaše dítě vhodné a vysvětlí proč. Své dítě zde nemusíte držet na vodítku, v BotaBota chápou jeho potřeby a uličník si může hrát v dětském koutku, zatímco vy budete vybírat. Běhání je dokonce povoleno – to přece ke zkoušení bot patří. V obchodě BotaBota se nepláče při zkoušení, naopak se pláče, když se musí jít domů. Nejlíp, když se sami přesvědčíte. A co dodat na závěr? Mají zde jedinečný věrnostní program – rozdávají boty zdarma.

Nepodceňujte výběr obuvi a pořiďte svým dětem takovou, která bude jejich nohám prospívat.

Tagy: dětská obuv | kvalitní obuv | zdravé nohy | zdravotní obuv

Čtěte na Rodičům

Komentáře