Oblékání v těhotenství: Spodní prádlo

Datum publikace: 02.05.2012

Kategorie: Oblékaní v těhotenství

Vhodně zvolené spodní prádlo je neviditelným základem šatníku. V těhotenství platí toto tvrzení dvojnásob. Nejdůležitější je správná volba podprsenky. 

Zaostřeno na těhotenské podprsenky
V těhotenství se nastávajícím maminkám zvětšuje nejen bříško, ale také prsa. Zatímco obvod pod prsy se příliš nemění, velikost košíčku se může změnit i o několik písmen. Pokud jde o funkčnost, těhotenská neboli mateřská podprsenka by měla mít silnější ramínka a dostatečně hluboké košíčky. Díky tomu se budeme cítit pohodlně a také částečně předejdeme bolestem páteře. Výhodou mateřských podprsenek je praktické odepínání vpředu, což oceníme při kojení.   

Černá a bílá jsou nejoblíbenější
Těhotenské a mateřské podprsenky už dávno nevypadají jako chudé příbuzné klasických podprsenek. Vyrábějí se v různých barvách i vzorech. Největší oblibě se však těší klasické jednobarevné podprsenky, a to černá a bílá. Krásné nabízí Lindex.

Praktické polštářky
Velmi praktické jsou podprsenky s polštářky, které slouží k ochraně prádla nejprve před potřísněním mlezivem a později mateřským mlékem.

     

Kalhotky a pásy pro těhulky
Nejvíce komfortu poskytují bavlněné kalhotky s nízkým pasem. Velmi oblíbené jsou ale také kalhotky s pásem, který sahá až pod prsa.  

Přečtěte si také

Foto: Maternityunderwear.org.uk, Lindex.com, Relaxanstore.com

Tagy: oblékání v těhotenství

Komentáře