Otěhotnění

Opožděná menstruace může mít mnoho příčin

Každá žena má ve svém měsíčním krvácení jistou pravidelnost (výjimku představují pouze mladé dívky, které teprve menstruovat začaly, anebo maminky po porodu). Někdy se však může toto krvácení opozdit. Opožděná menstruace může mít mnoho příčin.  

pokračovat na článek

Bazální teplota a těhotenství

Bazální teplota umožňuje zjistit, kdy máte v rámci svého menstruačního cyklu ovulaci, a proto se používá jako jedna z pomůcek při pokusech o otěhotnění.    

pokračovat na článek

Babské rady, jak otěhotnět

Snažíte se již delší dobu o potomka, ale marně? Vyzkoušejte babské rady, jak otěhotnět. Nasbírali jsme pro Vás babské rady pro páry, pro ženy i pro muže.    

pokračovat na článek

Nejvhodnější polohy pro otěhotnění

Pokoušíte se již delší dobu o miminko, ale žádoucí výsledek se stále nedostavuje? Základem je milování v té správně poloze. Milé budoucí maminky a tatínkové, zbystřete svou pozornost! Na následujících řádcích Vám prozradíme, které polohy jsou pro otěhotnění nejvhodnější.   

pokračovat na článek

Antikoncepce po porodu

Od porodu do dalšího těhotenství by měla být dodržena minimálně roční pauza, aby se tělo matky stihlo dostatečně zotavit. Neplánovanému početí zabrání antikoncepce po porodu.   

pokračovat na článek

Šance na početí může zvýšit středomořská kuchyně

Pokud dáváte přednost stravě ze Středomoří bohaté na zeleninu, rostlinné oleje a ryby, máte větší šanci, že se vám poté, co proděláte léčbu neplodnosti, narodí potomek. Dokládá to nová studie nizozemských vědců.

pokračovat na článek

Kyselina listová ochraňuje srdce plodu

Další důvod, proč by měly budoucí maminky přijímat dostatečné množství kyseliny listové.

pokračovat na článek

Pohlaví dítěte a metody, jak ho ovlivnit

Přejete si ovlivnit pohlaví dítěte? Existuje mnoho metod s různou úspěšností. Pro zajímavost jsme jich pro Vás několik vybrali.    

pokračovat na článek

Kvalita spermií se dá zlepšit

Kvalita spermií zaznamenává globální pokles. Na vině je především nezdravý životní styl, který má za následek úbytek spermií a jejich zpomalování, což vede k neplodnosti u mužů. Ve většině případů se dá kvalita spermií výrazně zlepšit.    

pokračovat na článek

Jak otěhotnět

Snažíte se s partnerem o miminko, ale pořád ne a ne otěhotnět? Přinášíme Vám několik tipů, které Vám mohou pomoci na cestě k Vašemu vytouženému miminku!

pokračovat na článek

Čím déle se žena snaží otěhotnět, tím víc riskuje

Dlouhodobá snaha o otěhotnění může znamenat nebezpečí a riziko, že její potomek nebude zdravý.

pokračovat na článek

Jak napomoci početí: metoda IVF (in vitro fertilizace)

Metoda IVF (in vitro fertilizace) představuje jeden ze způsobů, jak napomoci úspěšnému početí děťátka. V případě IVF probíhá oplodnění vajíček mimo tělo matky. Vajíčka jsou přenesena zpět do dělohy.        

pokračovat na článek

Kdy je tělo připraveno na další porod

Na to, kdy je ideální doba na početí druhého miminka, neexistuje jednoznačná odpověď. Různým rodičům vyhovují různé věkové rozdíly mezi dětmi. Pokud chcete mít děti co nejtěsněji za sebou, pak Vás jistě zajímá, kdy je tělo matky připraveno na další porod.    

pokračovat na článek

Početí a co byste měli udělat

Pokud plánujete početí svého prvního potomka, možná už pečlivě studujete odbornou literaturu. My jsme pro Vás shrnuli nejdůležitější věci, které je dobré udělat před početím.

pokračovat na článek
12