Ovulace, oplodnění a pohlaví dítěte

Datum publikace: 31.01.2013

Kategorie: Ovulace

Během ovulace dochází k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku, které začne sestupovat vejcovodem k děloze. Pokud dojde k jeho oplodnění spermií, dojde také k početí. Výpočet ovulace Vám pomůže určit nejen plodné dny, ale také ovlivnit pohlaví potomka.

Ovulace a oplodnění
V okamžiku ovulace dochází k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Vajíčko začne vejcovodem sestupovat k děloze. Pokud je vajíčko na své cestě oplodněno spermií, dojde k početí. Během ovulačních dnů je žena plodná, a proto má určení ovulace zásadní význam v rámci plánovaného rodičovství. Výpočet ovulace představuje nástroj, jak zjistit plodné dny, a zároveň ovlivnit pohlaví počatého dítěte.

Chcete holku nebo kluka?
Pokud chcete počít chlapce, měli byste tak učinit přímo během ovulace, neboť samčí spermie jsou rychlejší a mají tak větší šanci, že uspějí. Naopak samičí spermie údajně vyčkávají v ženském těle již několik dní před ovulací, takže pokud chcete zvýšit pravděpodobnost, že počnete děvče, snažte se o početí dva až tři dny před ovulací. Výpočet ovulace můžete provést buď pomocí ovulační kalkulačky, anebo si zakoupit ovulační test. Ovulační test se provádí obdobně jako těhotenský test. Přesný popis, jak ovulační test použít, najdete v příbalovém letáku, anebo na internetu.

Přečtěte si také

Tagy: oplodnění | ovulace | pohlaví dítěte

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak otěhotnět

Komentáře