Ovulační kalkulačka

Datum publikace: 31.01.2013

Kategorie: Ovulace

Ráda byste otěhotněla? Výpočet ovulace Vám pomůže zjistit, které dny jsou nejpříznivější k početí. K výpočtu se nejčastěji používá ovulační kalkulačka.

Co je to ovulační kalkulačka
Ovulační kalkulačka je velmi praktický nástroj, který umožňuje vypočítat termín ovulace a na jeho základě odvodit ovulační dny, tedy dny, které jsou nejhodnější k početí potomka. Výpočet ovulace pomocí ovulační kalkulačky však pomůže při plánování početí pouze ženám, které mají pravidelný menstruační cyklus.

Jak se používá ovulační kalkulačka
Ovulační kalkulačku najdete na celé řadě portálů určených především pro ženy a rodiče. Její použití je velmi snadné. Do vyhledávače si zadáte sousloví ovulační kalkulačka, z nabídky si vyberete tu, která Vám nejvíce vyhovuje, zadáte do ní svá data (délku Vašeho menstruačního cyklu a datum Vaší poslední menstruace) a kalkulačka Vám sama vypočte, které dny jste plodná, a které ne. Jestliže máte nepravidelný cyklus, raději se spolehněte na ovulační test, anebo sledujte svou bazální teplotu (v plodných dnech máte teplotu o pár desetin stupně vyšší než obvykle).

Přečtěte si také

Tagy: ovulační kalkulačka | výpočet ovulace

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak otěhotnět

Komentáře