Užijte si každé volné chvilky s Vašim manželem.

Děti versus intimní partnerský život

Datum publikace: 26.01.2015

Kategorie: Vztahy | Partnerské vztahy | Rodiče a děti | Maminky a tatínkové

Radujete se ze svých roztomilých malých dětí, které však odsunuly Váš milostný život kamsi do pozadí? Nedovolte dětem, aby Vás připravily o intimní pojítko Vašeho vztahu!    

Nemluvňata znamenají změnu

Začne to ještě předtím, než přijde první dítě na svět. V prvních měsících těhotenství bývá žena unavená, později nemá většina těhulek na sex ani pomyšlení. Rozumní a trpěliví muži to dokážou pochopit a zůstanou obrněni trpělivostí po celé období šestinedělí a ještě nějakou dobu po něm. Mnoho párů však zná důvěrně situaci, kdy je děti postupně leč úplně připraví o jejich intimní partnerský život. Žena už není pouze v roli milenky, ale stala se z ní také matka. To znamená, že jejím hlavním zájmem není hýčkání jejího miláčka, ale péče o malé miminko. S tím se mnoho novopečených tatínků jen těžko srovnává. Cítí se odstrčeni. Ti vyspělejší sami bez pocitu sebelítosti uvolní děťátku hlavní kolej. To ovšem neznamená, že by jim sex nechyběl. Někdy dochází k tomu, že žena po sexu touží, a naopak její partner se začne chovat zdráhavě. Ženy mají automaticky sklon, přisuzovat tuto změnu v sexuálním chování partnera ztrátě své sexuální přitažlivosti. Přece jen málokterá maminka v těhotenství nepřibere. Dočasné kilogramy navíc však nebývají hlavní příčinou tak často jako změny v ženské psychice. Pokud se nechcete v intimní oblasti vzájemně odcizit, měli byste si vyjasnit své požadavky. Ani jeden z partnerů by neměl na druhého tlačit. Když ztrácíte zájem o sex, je podle odborníků nejlepší, nechat si občas pohlídat dítě (děti) a vyrazit si mimo domov.

Náš tip: Pronajatá sauna jen pro dva.   

Zvídaví skřítkové k neutahání

Kdo má děti, jistě ví, o čem je řeč. Je devět hodin večer a Vy si dáváte do očí sirky, aby se Vám nezavřely únavou. Zato soumračná aktivita Vašich dětí, které si odpoledne jen malou chvilku zdřímly, vrcholí. Vyměníte si s partnerem pohledy. Tak který z nás dneska usne jako první? Pravda, občas se Vám podaří unavit děti náročným výletem a konečně dojde na milování. To je ovšem tiché z obavy, aby se nad Vámi náhodou neozval dětský hlásek: „Co to tady děláte?!“ Maminky a tatínkové, nedovolte, aby Vás děti připravily o sex. Neprospělo by to nikomu z rodiny. Nedostatek sexu vede k agresivitě u mužů a k podrážděnosti u žen. Zato v rodinách, kde se rodiče často milují, panuje obvykle pohoda, která je pro zdravý vývoj dětí velmi důležitá. Jak to zařídit? Pokud nemáte možnost zapojit hlídací babičky, dědečky a tetičky, budete muset přizpůsobit svůj milostný život harmonogramu Vašich dětí.

Náš tip: Nečekejte s milováním na večer. Když si dětičky v sobotu odpoledne zdřímnou, nechte žehlení žehlením a raději se pomilujte. A pokud máte strach ze skandálního odhalení, zamkněte se, nebo dobře schovejte.                 

Foto: ISIFA

Tagy: partnerský vztah | vztah partnerů po narození dítětte

Čtěte na Rodičům

Komentáře