Jak na sex po porodu

Datum publikace: 01.09.2010

Kategorie: Partnerské vztahy

O sexu po porodu panuje mnoho mýtů. Pojďme je společně vymýtit! Když jim nebudete podléhat, tak si své intimní chvíle s partnerem po porodu ještě více užijete!

Trpělivost tatínkům

Především mezi muži je rozšířen mýtus, že ženy po porodu touží po sexu mnohem více, než tomu bylo v době před otěhotněním. Ano, většina žen si skutečně dokáže svůj milostný život lépe vychutnat poté, co přivede na svět potomka. Není to však pravidlem, a hlavně to obvykle nějakou dobu trvá. Netrpěliví tatínkové dokážou v tomto směru mnohé pokazit. Protože sami nikdy v životě nebyly ženami, nedokážou se plně vcítit do kůže, pocitů a nové role své partnerky, která po porodu prožívá bouřlivé hormonální změny, a jejíž organismus se vyrovnává s poporodním šokem. I po období šestinedělí (také v případě nekomplikovaného porodu bez poranění) mohou být koitální aktivity pro ženu velmi nepříjemné, až bolestivé, zejména v případě, když se její partner pyšní větším přirozením. Kromě toho je kojící maminka od přírody naprogramována tak, aby po porodu především co nejlépe pečovala o narozené děťátko, ostatní zůstává v pozadí. Není proto ničím zvláštním, když nepociťuje sexuální touhu i po dobu několika měsíců. To by měli tatínkové vědět a na svou partnerku nepospíchat.                        

Vstřícnost maminkám

Také maminky by měly nahlížet na sex očima (a nejen očima) opačného pohlaví, aby případný nesoulad v intimní oblasti postupně nezničil doposud dobře fungující vztah. Pokud nepatříte do skupiny žen, kterých se brzy po porodu zmocní neodolatelná sexuální touha, rozhodně se nenuťte do koitálních sexuálních aktivit. Namísto toho se snažte uspokojit svého partnera alternativním způsobem (např. orálně). Nevnímejte jeho uspokojení jako domácí práci, kterou je třeba udělat pro pohodové rodinné soužití. Naopak si snažte tyto chvilky (které jsou nyní vzácné) co nejvíce vychutnat. Pusťte si příjemnou hudbu, nechte si od partnera namasírovat záda či chodidla, a pak namasírujte Vy jeho. Nikdy spolu nepřestávejte komunikovat o vzájemných touhách a pocitech. Když se nebudete do ničeho nutit, je velká pravděpodobnost, že si za několik týdnů či měsíců svůj sex po porodu užijete. Vlastní intimní prožitek je pochopitelně velmi individuální záležitost. Většina žen však udává, že se po porodu snáze a rychleji vzruší, i že se podstatně déle a s větší chutí milují. U některých žen však k této proměně nedojde hned po prvním, ale až po druhém porodu.                  

Přečtěte si také:

Navštivte také:   Batole, Miminko  

Tagy: sex po porodu

Komentáře