Věnujme se tomu, na čem opravdu záleží...

Maminku nám nikdo nenahradí

Datum publikace: 12.11.2015

Kategorie: Vztahy | Partnerské vztahy | Rodiče a děti | Mezilidské vztahy

Honíme se za prací, úspěchem, denními povinnostmi a občas zapomínáme na to, co je v životě opravdu důležité. Na světě je spousta tužeb, přání a radostí, ale rodiče jsou jen jedni.

Znáte ten příběh, jak profesor vypráví svým studentům, co jsou životní priority pomocí plnění sklenic? Jako první dá do prázdné sklenice míčky na stolní tenis a nazve je jako rodina, přátelé, domov. Potom dosype kamínky, které zapadají do škvírek a ty pojmenuje jako ty další důležité věci, jako je například práce, majetek, sport. A jako poslední dosype písek, který má značit ostatní denní starosti a povinnosti. Pokud sklenici naplníte kamínky nebo pískem, žádný míček už se vám do ní nevejde.

Tento příběh chytil za srdce spoustu lidí, ale málokdo si opravdu uvědomuje skutečnost, že starosti, práce, peníze a majetek… To vše tady zůstane, ale naši blízcí jednou odejdou. Nové auto si koupíte, peníze si vyděláte, starosti nikam neodejdou, ale maminku, tu nám nikdo nenahradí. Nevymlouvejme se na práci, neomlouvejme se povinnostmi. Udělejme si čas na své blízké, protože jednou nám může být líto, že jsme něco neudělali jinak, že jsme neřekli to, co jsme říct chtěli. Toto video je úžasným příkladem toho všeho.

Neomezujme rodinné návštěvy na svátky a oslavy. Překvapme někoho jen tak ve všední den, obdarujme je maličkostí, dejme jim vědět, že nám na nich záleží.

Zdroj foto: pixabay.com

Tagy: babička | maminka | rodiče | rodina

Čtěte na Rodičům

Komentáře