Kočárek pro život (na mateřské) jaký je

Datum publikace: 14.07.2016

Kategorie: Rodiče a děti | Péče o miminko

Péče o miminko je náročná. Připravit se na to moc nedá. A když s tím počítáte, realita je ještě pokakanější, pobryndanější a ubrečenější, než jste doufali. Dítě ale milujete, a tak to berete jako fakt a vývojovou fázi dospělého života.

Makáte, překonáváte se, spíte míň než na koleji, měníte se na nosítko, přebalovače a krmiče, usínáte za chůze, ale všechno to za to stojí.

BGB Buffalo Seat profile GM

Co za to absolutně nestojí a přece to nám, rodičům, krade energii, přidělává nervy a způsobuje drobné nebo větší poranění, je manipulace s nepraktickými a technicky nedotaženými doplňky a pomůckami. Vím, že potah z autosedačky je potřeba vyprat minimálně dvakrát do roka, ale odkládám to, seč to jde, protože lidé, kteří vymýšleli systémy dětských sedaček a jejich potahů, by se ve středověku dobře uživili jako konstruktéři mučících nástrojů.  

Při třech dětech jsem vystřídala dost dětských autosedaček na to, abych to tvrdila s naprostou jistotou. Kdo sundá a nandá potah na autosedačku v čase do 30 minut a nepřivodí si u toho žádné řezné a tržné rány na rukou, je hrdina. My ostatní máme smůlu.

BGB BUFFALO Classic Collection 2x BASSINET

Další věc: korbička kočárku versus podvozek. Grify, které vám umožní kočárek složit a zase rozložit, se učíte přibližně dva měsíce. Na to, že to zvládnou všichni členové rodiny - případně chůva, můžete rovnou zapomenout. Namnožte si raději na začátku názorný návod a rozdejte pečujícím. Jediným štěstím je, že vám ke složení většiny kočárků do auta stačí pouhé tři ruce...  

Ještě se vrátím k tomu praní. Kdybych byla konstruktérem zboží pro péči o děti, mým prvním kritériem by byla bezpečnost, to je jasné. Hned druhým, a to bezpodmínečně, by byla lehká údržba! Prostě se nemůže stát, aby se některé části dětského kočárku nedaly sundat nebo složit tak, aby je šlo vyprat. Nebo mám malý otvor do pračky?

BGB Buffalo Seat + bag NB

Jelikož jsem matka v letech a už se mi nechce moc přepínat síly, u třetího dítěte jsem se rozmazlila a dala všem kompromisům vale. Nebudu se pachtit, trápit a funět jinde než na kruhovém tréninku v posilovně. Nebudu si vybírat podle toho, jestli je kočárek hezký NEBO funkční. Chci všechno a chci to hned - a chci Bugaboo Bufallo.

Kočárek tady totiž není od toho, aby mi přidělával starosti, ale od toho, aby mě starostí zbavil.

Tagy: bugaboo | bugaboo bufallo | kočárek | kočárky

Čtěte na Rodičům

Komentáře