Kosmetika s opravdovou vůní a účinky z přírody

Datum publikace: 02.11.2016

Kategorie: Péče o miminko | Kosmetika pro děti | Krásná maminka

Používání bio či přírodní kosmetiky je jednou z cest, jak nezanášet svůj organismus látkami, na které není stavěný. Ale na rozdíl od potravin, kde je označení limitováno předpisy, tomu tak u kosmetiky není. Proto je důležité koukat nejen na pěkný obal, ale hlavně na důvěryhodnost značky. 

Pokud se na značku můžete spolehnout, není pak nutné studovat složení každého jejího výrobku. U společnosti, která své produkty vyrábí s ohledem na životní prostředí a pečlivě dbá na výběr surovin, se nemusíte obávat, že by zneužívala právního vakua v označování kosmetiky a nazývala přírodní kosmetikou něco, v čem syntetické látky převažují nad těmi z přírody. Můžete se pak soustředit jen na to, která vůně nebo účinná složka vám nejlépe sedí.

Voňavé oleje na různé bolístky

Ověřenou, oblíbenou a dokonce českou značkou je Nobilis Tilia, vyrábějící přírodní aromaterapeutickou kosmetiku pro ženy, muže i děti. Přírodní péče přípravků Nobilis Tilia je založena na kvalitních rostlinných olejích, které pokožku vyživují, zvláčňují, regenerují a chrání. Do přípravků jsou přidány éterické oleje, které působí nejen při akutních potížích, ale i preventivně. Éterické oleje nemají žádné nepříjemné vedlejší účinky, obsahují to nejlepší a nejúčinnější, co léčivá rostlina nabízí. Pozor si je třeba dát pouze na případné alergické reakce, proto s éterickými oleji zacházejte opatrně a přípravky vždy vyzkoušejte nejprve na malé ploše. Pro novorozence raději vybírejte kosmetiku bez nich. Jinak je ale používání aromaterapeutické kosmetiky pro děti velice vhodné, posiluje totiž přirozenou odolnost dětského organizmu a vonné éterické oleje svým jemným působením harmonizují dětskou psychiku.

Pro děti i celou rodinu

V široké nabídce dětské kosmetiky Nobilis Tilia najdete jak produkty k běžné péči o děti – koupelový olej, šampon, sprchový gel, tělové mléko  nebo třeba zubní gel, tak i produkty pro tradiční dětské bolístky, jako jsou prořezávání zoubků, zahlenění, rýma, kašel, bolení bříška a podobně. Podzimní novinkou je Sprchový gel Vendelín s rakytníkovým olejem a příjemnou citrusovou vůní, která provoní koupelnu na dlouhou dobu.

Pro malá miminka se skvěle hodí Masážní olej Žofie. Masáž pomáhá miminkům od bolení bříška, nespavosti a neklidu a prohlubuje vzájemný vztah. Pro novorozence je také vhodný Jemný mandlový olej, protože neobsahuje žádný éterický olej. Používá se pro zklidnění opruzené pokožky, ale mohou ho používat i starší děti nebo dospělí na jakékoliv jiné kožní podráždění. V nadcházejícím období častých nachlazení určitě užijete Jemný nosní olej, který zabraňuje odřeninám v okolí nosu při rýmě.

Pro sebe si maminky u značky Nobilis Tilia nejvíce oblíbily pleťové krémy – arganový, levandulový Chére nebo růžový Rosa Canina. Velice oblíbeným je také Hyaluronové sérum. Pro celou rodinu jsou právě v tomto období hodně oblíbené přípravky na imunitu – Směs éterických olejů Imunita nebo Tělový a masážní olej Imunita.

Všechny produkty Nobilis Tilia najdete pohodlně na jednom místě v e-shopu společnosti, kde jsou navíc do 11. listopadu zajímavé podzimní slevy. Máte zde možnost zakoupit i malé vzorečky, abyste sami vyzkoušeli, který přípravek vám bude nejvíce vyhovovat. Uvidíte, jak vám přírodní vůně zvednou náladu při každé aplikaci.

 

Čtěte na Rodičům

Komentáře