Péče o miminko

Péče o novorozence: krmení a koupání

Přinesla jste si z porodnice své první miminko? Připadá Vám neuvěřitelně bezbranné a křehké a máte obavu, jak v roli maminky obstojíte? Naše rady ohledně péče o novorozence Vám jistě pomohou.  

pokračovat na článek

Hraniční donošenost a následky pro miminko

Hraniční donošenost je termín, který se používá v případě, že se miminko narodí mezi 36. a 38. týdnem těhotenství. Předčasný porod zpravidla nemívá následky pro zdraví dítěte, je však zapotřebí zvýšené péče v prvních týdnech života.

pokračovat na článek

Plenková dermatitida a její prevence

Plenková dermatitida patří vzhledem k velice citlivé kůži miminek k častým problémům. Vhodnou péči jí však můžeme účinně předejít.  

pokračovat na článek

První poradna s miminkem

Součástí péče o miminko jsou pravidelné návštěvy v pediatrické poradně. První návštěva pediatra by měla být dva až tři dny po Vašem návratu z porodnice.  

pokračovat na článek

Kolika trápí miminko i maminku

Miminko, které trápí kolika, dokáže plakat celé hodiny. Pro jeho maminku je nejvíce stresující, když nedokáže svému děťátku pomoci. Pokud Vaše miminko trápí kolika, možná Vám pomůže náš článek.    

pokračovat na článek

Opruzeniny a jak miminku ulevit

Opruzeniny pokožky na zadečku patří mezi nejčastější problémy při péči o miminko. Přinášíme Vám několik rad, jak miminku ulevit od trápení.  

pokračovat na článek

Když miminko pláče

Jste bezradní, když Vaše malé miminko pláče, a Vy nevíte, jak mu pomoci? Zkusíme Vám poradit.  

pokračovat na článek