Už žádné starosti s uspáváním miminka

Datum publikace: 17.06.2014

Kategorie: Novinky na trhu | První rok miminka | Miminko | Péče o miminko | Zdraví a bezpečnost miminka | Miminkovská trápení | Přirozené rodičovství

Kolébka provázela lidstvo už od jeho počátků. Dalo by se říct od kolébky. Začalo to nahrubo otesaným kmenem stromu s prohlubní, ve které si hověl pravěký kojenec, a pokračovalo až do současnosti. Tedy téměř. Možná je na čase starou dobrou kolébku oprášit. A vyzkoušet Hojdavak.

Pokud máte trojité kruhy pod očima, bolavá záda a myslíte na to, jak rychleji utišit své miminko, mohl by vás následující text inspirovat. Názory odborníků a zkušenosti matek totiž ukazují, že kolébka má své místo i v moderním pojetí rodičovství. Podívejme se na fenomén houpání a závěsnou kolébku Hojdavak české výroby podrobněji.

Jako u maminky v bříšku

Čím to je, že bylo houpání po dlouhá staletí osvědčenou metodou uspávání dětí? Je to jednoduché: Pohyb kolébky přináší miminku pocit, který zažívalo uvnitř dělohy při matčině chůzi. Je tedy naprosto běžné, že miminko, které nemůžete jinak uklidnit, v závěsné kolébce Hojdavak jako mávnutím kouzelného proutku usne. Zažívá totiž opět to, co zažívalo, když bylo v bříšku v absolutním bezpečí. A proto má rádo i pohupování v náruči, na míči, v kočárku nebo i při jízdě autem.

hojdavak

Textilní kolébka přináší další výhodu. Je obecně známo, že velké otevřené prostory miminka děsí. Naproti tomu prostor uvnitř Hojdavaku mu připomíná důvěrně známý uzavřený prostor v bříšku. I proto je tato varianta kolébky ideální k uklidnění miminek. Malého ubrečence navíc v Hojdavaku dokáže uspat i tatínek, který jinak bývá v takových chvílích bezmocný.

Víte, že Hojdavak...?

  • rychle uklidní a uspí miminko
  • přispívá k delšímu klidnému spánku
  • hodí se pro denní i noční spaní
  • podporuje správný vývoj páteře
  • pomáhá trávení, snižuje koliky
  • zabraňuje smyslovému přetížení díky vysokým bočnicím
  • má certifikát bezpečnosti TÜV SÜD
  • ručně se vyrábí v Česku z přírodních materiálů

Dvoje zdravá záda

Navíc podobně jako šátek pro nošení kojenců není kolébka rovná plocha, ale mírně prohnutý vak, ve kterém mohou zádové svaly novorozence relaxovat. Miminko totiž leží v kolébce Hojdavak se zády mírně dokulata, nožičky má pokrčené k tělíčku. Takto doporučuje děťátko nosit i v náručí většina fyzioterapeutů. Je to přirozená poloha, která usnadňuje trávení, minimalizuje riziko koliky, a co je nejdůležitější, drží páteř v ose. Textilní vak totiž nedovolí páteři vychýlit se do strany nebo se dokonce prohnout, jako se to může stát na rovné ploše.

hojdavak - dvoje zdravá záda


A nejsou to jen záda vašeho miminka, kterým textilní kolébka udělá dobře. „Náš syn spinkal v Hojdavaku už od narození několikrát denně. Naprosto nerušeně, v běžném ruchu obýváku. Když zafňukal, stačilo zahoupat a zase klidně usnul. S manželem jsme se shodli na tom, že nám oběma kolébka zachránila bolavá záda, která nebyla zvyklá na nekonečné chování miminka,“ popisuje své zkušenosti Katka. Na textilní závěsnou kolébku Hojdavak nedá dopustit.

Třetí náruč

Závěsné kolébky v různých variantách jsou k dostání po celém světě. Jsou vyráběny i v Česku díky rodinné firmě Petry Holé, která je sama matkou. „Během prvního roku života našeho syna jsme pořídili nespočet různých pomůcek, ale jen jedna nás ohromila svojí jednoduchostí a účinností. Byla to právě textilní kolébka. A jelikož o ní v našem okolí nikdo nevěděl, rozhodli jsme se to změnit,“ popisuje Petra svou vlastní zkušenost s kolébkou. Ruce rodičů v kontaktu s miminkem podle ní nic na světě nenahradí, ale vždycky je dobré mít v záloze třetí bezpečnou náruč, která spolehlivě miminko utiší, uspí a podpoří správný vývoj páteře.

hojdavak barevné varianty

Textilní závěsná kolébka Hojdavak získala certifikát nezávislé testovací společností TÜV SÜD Czech s.r.o. garantující bezpečnost výrobku.

Hojdavak stojí 1590 Kč a můžete si ho objednat na www.hojdavak.cz

Tagy: jak uspat dítě | kolébka | textilní kolébka

Komentáře