Porod

Voňavý porod už není exotika

Příchod děťátka se přiblížil, taška do porodnice je už připravená, všichni netrpělivě očekávají, až „to“ přijde. Hodně samozřejmě záleží na tom, jak dosud probíhalo těhotenství, v jaké kondici je budoucí maminka i zda se počítá s přirozeným porodem. Pokud bylo a je vše v pořádku, lze se v řadě porodnic domluvit na individuálním porodním plánu.

pokračovat na článek

Co s sebou do porodnice?

Co s sebou do porodnice? Otázka, kterou řeší ke konci těhotenství snad každá maminka. Seznam nejdůležitějších potřeb lze získat například v rámci kurzů předporodní přípravy, ale také v těhotenské poradně, a dokonce i v mateřském centru. My Vám však kromě obligatorních nezbytností navíc přinášíme tipy od zkušených maminek!

pokračovat na článek

Porodní box slouží především pro druhou dobu porodní

Moderní porodní sály bývají rozděleny do několika porodních boxů. Porodní box slouží především pro druhou dobu porodní.

pokračovat na článek

Děloha po porodu - kojení pomůže

Děloha se v průběhu těhotenství mnohonásobně zvětší. Po porodu, během období šestinedělí, se stahuje zpět do původního stavu.

pokračovat na článek

Pupečníková krev krok za krokem

Jak postupovat, když se rozhodnu pro uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní potřebu dítěte.

pokračovat na článek

Očistky po porodu

Poporodní očistky jsou průvodním jevem šestinedělí každé ženy. Tělo se tak zbavuje zbytků tkáně z dělohy po porodu. Protože jsou očistky silně infekční, v období šestinedělí je třeba dodržovat přísný hygienický režim.

pokračovat na článek

Navštivte banku pupečníkové krve

Kmenové buňky z pupečníkové krve mohou zachránit život dítěte nebo dospělého člověka. Každý rodič má možnost rozhodnout se, jak s ní naloží. Základní jsou dvě možnosti, a to uchování pro vlastní potřebu dítěte nebo pro sourozence, nebo darování do dárcovské banky, odkud pupečníková krev poputuje zachránit život nemocnému člověku kdekoliv ve světě.

pokračovat na článek

Pupečníková krev a jak s ní naložit

Co je to přesně pupečníková krev? A jak s ní zodpovědně naložit? Milé maminky, vše se dočtete níže.

pokračovat na článek

Předčasný porod, jeho následky a příčiny

Předčasný porod je porod, při kterém se dítě narodí mezi 23. a 37. týdnem těhotenství. Předčasně narozené děti ještě nemají zcela vyvinuté všechny životně důležité orgány (především plíce), a proto vyžadují intenzivní nemocniční péči. Díky možnostem moderní medicíny má čím dál více předčasně narozených dětí šanci na přežití a po překonání počátečních obtíží na zdravý vývoj.   

pokračovat na článek

Porodní bolesti a strach z porodu

Porodní bolesti představují hlavní příčinu, proč mají budoucí maminky strach z porodu. Na následujících řádcích jsme pro Vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky, které se týkají porodních bolestí.  

pokračovat na článek

Příznaky blížícího se porodu

Mnoho budoucích maminek trápí obava, zda včas rozpoznají první příznaky blížícího se porodu, a stihnout dojet do porodnice. Milá maminko, pokud čekáte své první děťátko a trpíte touto obavou, přečtěte si náš článek.   

pokračovat na článek

Registrace do porodnice

Končí Vám třetí měsíc těhotenství? Přestože se to zdá být brzy, je na čase začít zařizovat i takové záležitosti, jako je registrace do porodnice.  

pokračovat na článek

Hamiltonův hmat pomáhá dětem na svět

Pokud již nastal termín porodu a Vašemu miminku se stále nechce ven, jednu z možností, jak ho vylákat, představuje Hamiltonův hmat. 

pokračovat na článek

Kdy je tělo připraveno na další porod

Na to, kdy je ideální doba na početí druhého miminka, neexistuje jednoznačná odpověď. Různým rodičům vyhovují různé věkové rozdíly mezi dětmi. Pokud chcete mít děti co nejtěsněji za sebou, pak Vás jistě zajímá, kdy je tělo matky připraveno na další porod.    

pokračovat na článek

Revoluční řešení, jak se dostat po porodu do formy

Potřebujete se dostat po porodu znovu do formy? Udělejte to jako modelka Ladislava. Sympatickou modelku Ladislavu S. (35) a maminku zatím jednoho dítěte jsme potkali ve fitness centru, kde jsme ji také hned vyzpovídali.  

pokračovat na článek

Poporodní papírování

Vrátila jste se z porodnice a možná jste ráda, že vůbec stíháte zvládat chod své domácnosti. Nezapomínejte však na to, že pro své miminko musíte zařídit ještě pár důležitých úředních záležitostí! Doufáme, že Vám naše rady usnadní energii i čas!

pokračovat na článek

Tipy pro hladký návrat z porodnice

Narození miminka obrátí Váš život naruby. Abyste se mohla na svůj návrat domů z porodnice těšit, a neměla z něho zbytečné obavy, přinášíme Vám několik tipů, díky nimž novou situaci hravě zvládnete!

pokračovat na článek

Porodní asistentka se o Vás postará

Porodní asistentka je ta nejdůležitější osoba u porodu. Pečuje o rodičku ve všech dobách porodních, tedy od samotného příjezdu do porodnice, až po narození miminka.    

pokračovat na článek

Alternativní druhy porodu

Když se řekne porod, většině z nás přijde na mysl klasický spontánní porod, případně císařský řez na porodním sále. Jaké další druhy porodů existují, najdete na následujících řádcích. Možná se jimi inspirujete.    

pokračovat na článek

Tatínek u porodu pomůže

Doba se mění a to, co bylo dříve nemyslitelné, se stalo celkem běžnou záležitostí. Ve většině porodnic má rodička možnost u porodu využít psychické podpory svého partnera nebo jiné blízké osoby. Jaké jsou hlavní výhody přítomnosti tatínka u porodu? Čtěte!    

pokračovat na článek
12