Co s sebou do porodnice

Co s sebou do porodnice?

Datum publikace: 10.02.2015

Kategorie: Porod | Maminky a tatínkové

Co s sebou do porodnice? Otázka, kterou řeší ke konci těhotenství snad každá maminka. Seznam nejdůležitějších potřeb lze získat například v rámci kurzů předporodní přípravy, ale také v těhotenské poradně, a dokonce i v mateřském centru. My Vám však kromě obligatorních nezbytností navíc přinášíme tipy od zkušených maminek!

Toaletní potřeby a věci osobní potřeby
Toaletní potřeby, jako je kartáček s pastou na zuby, denní krém, deodorant, sprchový gel a ručník, stejně jako noční košili, župan a pantofle, bereme za naprostou samozřejmost, takže nám jejich výčet může připadat zbytečný. Pokud si ovšem vše předem nenachystáme, můžeme ve spěchu něco důležitého zapomenout. (Naštěstí se vůbec nic neděje, protože po porodu nám je může kdokoli z blízkých přivézt.)

Specielně pro rodičky
Co je dále důležité, to je krém proti striím, kterým bychom si měly hned po porodu začít promazávat partii v oblasti břicha. Několik dní po porodu budeme potřebovat silné vložky z buničiny (v některých porodnicích jsou za poplatek, někde zdarma k dostání) a jednorázové kalhotky, případně kalhotky ze síťoviny (prodávají se ve zdravotnických potřebách a v některých lékárnách). Dále je dobré, přibalit si nafukovací kruh na sezení pro případ, že bychom měly po porodu šitou hráz. Nesmíme zapomenout ani na prsa – budeme potřebovat kojící podprsenku, raději dvě, a vložky do podprsenky. Co je dále dobré mít po ruce, to je krém na rozpraskané bradavky, pokud ho nebudete potřebovat, lze ho použít i pro miminko proti opruzeninám.

Doklady a další nezbytnosti
Pak jsou samozřejmě důležité doklady – občanský průkaz, průkaz zdravotního pojištění, vdané maminky oddací list a svobodné rodný list a průkaz o určení otcovství. Nakonec to chce něco pro volné chvilky, kdy zrovna nebude člověk vyčerpáním spát, nebo se starat o miminko. Knihu, tablet nebo notebook. Pozor: Nezapomeňte si nabíječku na mobil.

Potřeby pro miminko
Do tašky do porodnice samozřejmě patří i věci pro miminko. Oblečení dostanete v porodnici sice erární, pokud ale budete chtít, můžete své miminko převléknout do vlastních oblečků a rychlozavinovačky. Potřebovat budete zejména kojenecká body a overaly. Také pleny a kosmetika včetně krému proti opruzeninám bývají na roamingových pokojích volně k dispozici, nemusí tomu tak být všude, a proto doporučujeme přibalit. Dále se může hodit osuška pro miminko, přebalovací podložka a hřebínek. Při odjezdu domů bude miminko potřebovat oblečení (jeho volba pochopitelně závisí na ročním období), to však klidně může přinést tatínek nebo kdokoli z rodiny, až si pro Vás s autosedačkou přijede.

Doufáme, že jsme na nic důležitého nezapomněli a přejeme Vám rychlý porod a hodně krásných chvil s Vaším miminkem! Tašku je radno sbalit cca 1 měsíc před předpokládaným termínem porodu. Člověk nikdy neví . . .

Foto: Media.webseller.cz

Tagy: co sebou do porodnice | potřeby do porodnice | seznam potřeb k porodu

Čtěte na Rodičům

Komentáře