Co čert nevymyslí, to vymyslí děti

Datum publikace: 18.11.2010

Kategorie: Předškoláci

Možná znáte starou větu našich babiček. Co vymyslí děti, to ani čert nevymyslí. Abychom přispěli k bezpečnosti Vašich dětí, upozorníme Vás na několik věcí, kterým se vyplatí věnovat pozornost.

Bezpečný domov

V našem článečku se pro jistotu zaměříme pouze na děti předškolního věku, abychom ty, které již umí číst, nešťastnou náhodou nenavedli k nějaké skopičině, kterou ještě nestihly samy vymyslet. Pokud máte doma malé děti, nepochybujeme o tom, že jste vybavili všechny zásuvky bezpečnostními kryty, odstranili z dosahu dětí veškeré léky, jedovaté rostliny i nože. O zápalkách a hořlavinách ani nemluvě. Pamatujte však na to, že je třeba zajistit i takové předměty, jako je fén, odlakovač, čisticí prostředky, lepidlo a nůžky. Období raného dětství je obdobím plným experimentů, které v tom lepším případě skončí pouze hmotnými škodami, ale v tom horším mohou skončit také vážnou újmou na zdraví. Ani ten nejbezpečnější domov není 100% bezpečný. Děti je proto třeba mít stále na očích, i když si hrají v obývacím nebo dětském pokoji. Účelem našeho článku není Vás vystrašit, ale předvídat, co Vaši miláčkové mohou provést i ve zdánlivě bezpečném domově. Níže uvádíme několik nápadů, které mohou děti uskutečnit.           

Co mohou děti provést

  1. Pokud má Vaše dítě, především holčička, po ruce nůžky, počítejte s tím, že ostříhá svou panenku, sebe, svého sourozence nebo psa. Rozstříhat může záclony, Vaše oblíbené šaty (protože chtěla ušít šatičky své panence) nebo důležité dokumenty. Hlavně, ať dítě nenapadne stříhat kabely!
  2. Děti rádi vaří. Proces přípravy pokrmů je fascinuje. V nestřeženém okamžiku obsadí kuchyni a začnou provádět své pokusy. Jaká bude dneska polévka? Mouková nebo mýdlová? A co takhle použít místo oleje na smažení maminčin odlakovač? Že bychom si ohřály konzervu v mikrovlnné troubě? Tady končí veškerá legrace. Samotné děti nemají v kuchyni vůbec co pohledávat.
  3. Myslíte si, že v obývacím pokoji nehrozí žádná nebezpečí? Abyste se nedivili. Pokud při každém luxování vyjímaje ze zásuvky kryt pomocí šroubováku, děti Vás jistě napodobí. A víte, že když naskládáte pořádně vysokou pyramidu nábytku, tak si můžete sáhnout i na lustr?  A že barevné světlo vyrobíte tak, že ucpete stínítko barevným papírem?
  4. A ještě se zastavme v koupelně. Už Vás někdy napadlo, udělat si z koupelnové vany vodopád?       

A co provedly Vaše děti? Podělte se o jejich nápady s ostatními rodiči v naší diskusi!   http://www.rodicum.cz/diskuze/co-deti-vymysli/23/

Foto: www. food2fuel.squarespace.com

Tagy: dětské nápady

Komentáře