Dárky pro starší sourozence

Datum publikace: 14.08.2011

Kategorie: Předškoláci

Když se dítěti narodí mladší sourozenec, může se cítit odstrčené. Jak by také ne, vždyť se najednou všechno točí kolem nového člena rodiny. Abyste staršímu dítěti pomohli vyrovnat se s novou situací, můžete mu koupit dárek.         

Dárek musíte umět vybrat i darovat
Myslíte si, že dárek je jen tenká náplast na bolístku, že dítě ztratí své výsadní postavení? Záleží na tom, jaký dárek vyberete, a hlavně jakým způsobem ho darujete.

Pro holčičku panenku
Pokud máte holčičku, Vaše situace je o trošku jednodušší. Obvykle zabere, když koupíte panenku-miminko, a budete se společně s dcerkou starat o svá miminka. Například při koupání novorozeněte připravíte druhou vaničku s vodou také pro dceru a její miminko, atd. Nezapomeňte zdůraznit, že Vy dvě, tedy maminka a dcerka, jste na jedné lodi a máte stejnou práci: starat se o miminko.

Tip pro všechny děti
Pokud máte staršího chlapce, kupte mu cokoli, po čem velmi touží, a řekněte mu, že tento dárek dostal od miminka. Pomůže to, aby si dítě vytvořilo k miminku vztah. Tento trik obvykle zabírá na všechny děti předškolního věku.                      

Rozdělte pozornost
Když dítě ztratí svůj monopol na rodiče, je důležité, aby netrpělo pocitem, že se octlo na druhé koleji. Vyhraďte si proto každý den chvíli, kdy se budete věnovat výhradně staršímu sourozenci, neboť to je ten nejlepší dárek. V té době dělejte, co si dítě přeje. Jděte na hřiště, kreslete si, anebo něco společně vyrábějte.    

Přečtěte si také

Tagy: dárek pro sourozence

Komentáře