Dětské hřiště do každé zahrady

Datum publikace: 01.11.2010

Kategorie: Předškoláci | Hry a volný čas

Každý rodič chce své děti potěšit pěknou hračkou. Radost v rozzářených dětských očích je k nezaplacení. Jsou ovšem hračky, které nejen rozdávají radost, ale přitom také mají hlubší smysl. Učí děti radosti z pohybu. Mezi takovéto hračky patří dětská hřiště Jungle Gym.  

Nenechávejte své děti sedět u počítače nebo televize, pořiďte jim domu multifunkční hrací věž, která vyplní veškerý volný čas Vašich dětí.

Firma Jungle Gym dodává již řadu let na náš trh hrací prvky, jedná se o firmu s dlouhou tradicí a profesionalitou. Proto hrací prvky Jungle Gym jsou navrhována a vyráběna tak, aby oslovila a zabavila všechny děti různých věkových kategorii.

Jungle Gym nabízí širokou škálu dětských hřišť, které se dají různě kombinovat. Systém Jungle Gym nabízí výběr z velkého množství hracích věží, modulů ale samozřejmě také z bohatého příslušenství.

         

K jednoduché věži se skluzavkou se snadno připojí houpačka, šplhací stěna nebo pohyblivý můstek. Jungle gym je značkou, která potěší nejen děti, ale hlavně rodiče, protože díky atraktivní nabídce, mnoha variacím a snadné montáži umožní příjemně strávit společný čas.

Na stavbu hracích věží používáme prvotřídní smrkové dřevo, které je hladce opracováno a navíc ochráněno tlakovou impregnací. Tímto je zaručena vysoká kvalita a dlouhá životnost dřeva a tudíž i hracích sestav. Hrací sestava se vždy skládá ze tří částí, montážní krabice s veškerým vybavením, skluzavkou a paletou tlakově impregnovaného dřeva, nakráceného vždy dle typu hrací sestavy. Dětská hřiště  nejsou nijak náročné na montáž či připravenost terénu. Na stavbu stačí travnatá plocha, nejlépe kousek zelené plochy na Vaši zahradě. Není nutné řešit dopadové plochy. Nemáte-li zahradu či zahrádku není nic ztraceného, hrací sestavy lze umístit i na dvůr se zámkovou dlažbou, popřípadě na betonové podloží. I na tuto variantu systém Jugle gym pamatuje a proto dodává i gumové dlaždice, které eliminují tvrdé podklady. Grumové dlaždice se dají pořídit v rozměrech 50x50cm nebo 100x100cm a to v červené a zelené barvě. Součástí každé hrací sestavy je pískoviště, které je umístěno ve spodní části hrací sestavy a také skluzavka.

       

Jednotlivé části hrací sestavy lze zakoupit samostatně, lze tedy zakoupit montážní krabici, skluzavku nebo jakékoliv příslušenství jednotlivě. Nejčastěji se však kupuje hrací věž jako komplet. Komplet znamená paleta dřevěných hranolů, tvrzená plastová skluzavka a montážní krabice. V montážní krabici je obsaženo vše potřebné pro instalaci hrací sestavy. Veškerý spojovací materiál, kování, krytky šroubů, vrtáky, plachta pod pískoviště, s´ˇt proti kočkám, madla, horolezecké kameny, šprušle k nástupnímu žebříku a nesmíme zapomenout na přehledný, obrázkový manuál. Díky kterému lze vše snadno smontovat. Hrací sestavy jsou pestrobarevné. Barvu skluzavky, sedátek na houpačky, volantu a dalšího příslušenství si zákazník volí sám, na výběr jsou skluzavky v modré, červené, žluté nebo zelené barvě, to samé platí i o sedátkách a příslušenství. Skluzavky dodáváme ve dvou velikostech a to 240cm nebo 300cm dlouhé. Pomocí prvků z hrací sestavy Jungle Gym můžete pro Vaše děti na zahradě vytvořit dětské hřiště, které se díky velkému množství doplňků stane oblíbeným u Vašich dětí i jejich kamarádů. Hrací sestavy Jungle Gym jsou vhodné pro děti od 2 do 12 let.

Nově nabízíme i tyto hrací sestavy s certifikaci pro veřejná prostranství. Rozdíly mezi hrací sestavou používanou pro privátní používání a pro veřejný sektor jsou velké. Prakticky veškeré prvky jsou obměněné např. pevnější skluzavka, silnější kování pro upevnění hrací sestavy, dokonce i použitý materiál je pevnější. Nechceme tím však říci, že by hrací sestavy pro privátní používání, domů na zahradu nebyly tak pevné, ba naopak. Hrací sestavy pro veřejné prostranství se musí vyrobit co nejpevnější, tak aby odolaly náporu dětí a především vandalismu. Hrací sestavy splňují veškeré potřebné normy a jsou opatřeny certifikátem ČSN 1176. Jungle Gym je nyní tedy vhodný jako pro privátní používání, domů na zahradu, tak pro veřejná prostranství a to do škol, mateřských školek nebo jako veřejná hřiště pro obce a města. U hracích sestav pro veřejná prostranství je vždy nutná odborná montáž, kterou samozřejmě provádí naše firma. U těchto hrací sestav je nutné provádět pravidelné kontroly. Díky kontrolám se zamezí případnému zranění dětí. Oprávněná osoba by tuto kontrolu měla vykonávat 1x měsíčně, jedná se o běžnou kontrolu, přitáhnutí šroubku, zkontrolování ukotvení a pevnosti hrací sestavy. Dvakrát do roka je nutná tzv. velká kontrola, která opravdu je preciznější. Kontroluje se vše na hrací sestavě, kousek po kousku. Vše se zapisuje do knihy kontrol, je potřebné vést zápisy o kontrolách dětského hřiště.

www.junglegym.cz

Komentáře