Rostoucí židle a stoly pro děti a mládež

Datum publikace: 22.11.2012

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Dospívání | Dětský pokojíček

Kvalitní sezení pro školáky nabízí řada výrobců, protože neustále více rodičů se o zdravé sezení zajímá a uvědomuje si význam prevence nemocí dítěte a také vliv prostředí na jejich motivaci, koncentraci a celkovou spokojenost.

Jak se rostoucí nábytek nastavuje?
Všeobecně platí, že nejdříve se nastavuje výška sezení, pak hloubka sezení a teprve pak výška a sklon stolové desky. Výšku sezení je třeba nastavit tak, aby sedící dítě mělo pevně nohy na zemi při ohnutí v kolenou cca 90 stupňů. Potom nastavíte tzv. hloubku sezení, což je vzdálenost opěrky zad od přední hrany sedáku, a to tak, aby se dítě mohlo pohodlně opřít celými zády. Teprve potom je třeba nastavit výšku stolové desky, a to do výšky mírně nad výškou spuštěných loktů sedícího. Člověk dospělý i dítě má při práci u stolové desky tendenci přibližovat hlavu ke stolové desce a namáhat tak krční svaly a šíji, což vede ke ztuhnutí svalů a bolestem. Proto je vhodné desku stolu naklonit směrem k sedícímu a toto napětí snížit. Nastavení židle i stolu je vhodné kontrolovat průběžně, tak jak dítě roste, a případně nastavení upravit.Na co si dát pozor při nákupu?
Nábytek pro děti musí být jednoduchý, snadno nastavitelný, pro děti líbivý. Pokud u výběru nábytku jsou děti, tak upřednostňují zejména vzhled, rodiče by však měly dbát na splnění i ostatních požadavků. Co se týče židlí, tak ne zcela vhodné jsou židle, které neumožňují sedět s nohama pevně na zemi. Z důvodu příliš vysokého sedáku i v minimální nastavené pozici nebo z důvodu nevhodné konstrukce židle (talíře pod nohama, podnožky). Dítě je příliš aktivní a potřebuje mít možnost o zem se plně opírat, odrážet se, což má positivní vliv na celou jeho páteř. U židle není nutné trvat na existenci područek, protože jejich přirozená (a zdravá) nadměrná aktivita jim neumožňuje sedět strnule a područky využívat. Nábytek pro děti by měl být i bezpečný (oblé hrany, absence řešení s možností skřípnutí prstů, bezpečností pojistky).Kde nakoupit rychle a kvalitně?
V návaznosti na výše uvedené doporučujeme zejména značkový rostoucí nábytek MAYER, který je již delší dobu osvědčený, cenově dostupný, se zárukou 5 let a s dodací lhůtou zpravidla do 3 dnů. Pod obchodními názvy židle Actikid nebo Freaky a stoly 32P2 PROFI lze toto zboží snadno nalézt u internetových prodejců nebo lze navštívit některou z kamenných prodejen u autorizovaných prodejců MAYER zde.www.mayer.cz/KIDSwww.facebook.com/mayercz
 

Tagy: rostoucí nábytek | rostoucí stoly | rostoucí židle

Komentáře