Vybíráme dětská kola a příslušenství

Datum publikace: 30.03.2012

Kategorie: Předškoláci | Školáci | Hry a volný čas

Má už Vaše dítě kolo? Že je ještě na kolo malé? Víme, kde najdete bohatou nabídku dětských kol renomovaných značek, ale také sedačky na kola, přilby a další doplňky i příslušenství.

Jak vybrat dětské kolo
Jízda na kole patří mezi sporty, které můžete s dítětem provozovat již od několika měsíců věku. Stačí jen, aby umělo sedět, a už se může dívat na svět ze sedačky. Pak přichází na řadu odrážedlo a nakonec vlastní dětská kola. Při výběru dětského kola je důležité zvolit jeho správnou velikost. Mezi nejčastější chyby patří pořízení kola s nevhodnou velikosti rámu. V případě většího rámu je nebezpečné, když dítě, které ještě nezvládá techniku jízdy, nedosáhne na zem. Pokud je rám naopak menší, dítě má při jízdě nepřirozený posed, což také není žádoucí. Další chybou jsou vysoko položená řidítka. Správně zvolená velikost umožňuje dítěti pohodlný posed a bezpečnou jízdu.

 
Dětské kolo A-Gang Capo SL.

Kola všech velikostí
Jestliže je však naše dítě na svůj věk poměrně vysoké, může být pořízení kola optimální velikosti problém. Většina prodejců totiž nabízí kola pouze v běžných velikostech, a to 12, 16, 20 a 24 palců. Naštěstí existují také specializované obchody, kde najdete také kola méně obvyklých velikostí, a to 14 a 18 palců. Kolo velikosti 14 palců je vhodné zejména v případě, kdy je dítě na svůj věk poměrně vysoké a 12 palců velké kolo je příliš malé na to, aby s ním dítě začínalo. Pak je vhodné volit variantu 14 palců, kolo ne o tolik větší, ale přesto ne tak velké jako kolo velikosti 16 palců. Obdobně je tomu u 18-ti palcového kola. Právě kola také v těchto velikostech najdete v internetovém obchodě, který se specializuje na dětská kola.

 
Dětské kolo Author Jet.

Dětské přilby a cyklo doplňky
Základním předpokladem bezpečné jízdy je kvalitní a správně zvolená přilba. Dětské přilby jsou samozřejmě nezbytným doplňkem i pro děti, které vozíme v cyklosedačkách. V e-shopu www.detska-kola.net najdete dětské přilby pro všechny děti, od batolat až po juniory. Součástí sortimentu jsou také cyklo doplňky, například pomocná balanční kolečka, batohy, blatníky, ale také houkačky, zvonky a reflexní bezpečností prvky.

 
Dětská přilba Uvex Hero Stars.

Vše pro budoucí cyklisty
Pokud chceme podnikat bezpečné výlety s budoucími cyklisty, nemůžeme vyrazit bez kvalitní dětské sedačky na kolo. Přední, zadní, anebo polohovací. Sedačky s možností polohování oceníte především u nejmenších dětí, kde je velká pravděpodobnost, že během jízdy usnou. Ideální přípravou na jízdu na kole jsou dětská odrážedla.

Vše pro současné i budoucí malé cyklisty koupíte na www.detska-kola.net. Přejeme Vám a Vašim dětem hodně radosti z jízdy!

www.detska-kola.net
 

Tagy: dětská kola a příslušenství

Komentáře