Ideální výlet pro školky i školy? Do Parku Mirakulum!

Datum publikace: 13.04.2016

Kategorie: Vývoj školáka | Tip na výlet | Příprava do školy

Ještě nemáte ze své školy nebo školky informaci, kam vyrazí letos na školní výlet? A co kdybyste jim poradili - desetihektarový Park Mirakulum ve středočeských Milovicích je jedinečným areálem nabízejícím herní i naučné prvky vyrobené převážně z přírodních materiálů. Děti u nás zapojují vlastní pohyb, sílu a v neposlední řadě i fantazii. Děti se u nás vyřádí na certifikovaných atrakcích, včetně Vodního světa, a ještě si mohou vybrat z kvalitní, domácí kuchyně, na které si zakládáme.

Park Mirakulum je koncipován tak, aby mimo svou bohatou zábavní část učil děti vnímat les a okolní přírodu jako součást každodenního života. Veškeré naučné prvky jsou interaktivní a napomáhají tak dětem propojit teoretické vědomosti ze školy s praxí. Mnoho naučných cedulí je i v obrázkovém písmu, aby sdělení pochopily i nejmenší děti.

Dílničky - Park Mirakulum

Najdete u nás nezměrné množství zábavy i poučení. Společným jmenovatelem je příroda, dřevo, nápaditost a pohybová aktivita. Vše najdete i na vzdělávací naučné lesní stezce, zahradách nebo dvou kontaktních minizoo, kde si mohou děti se zvířaty hrát.

Les, kterým naučná stezka prochází, má rozlohu 4 ha, a je zaměřena zejména na děti z mateřských a základních škol. Návštěvu druhově nesmírně pestrého lesa můžete spojit s environmentální výchovou a přírodopisem.

Park Mirakulum

Celá koncepce lesní stezky chce děti vést k chápání přírody nevtíravým a atraktivním způsobem, aby byla přijímána jako nedílná součást jejich prostředí. Uvidíte například hmyzí hotel, naučíte se poznávat stromy podle kůry, zjistíte, jak se počítá hmotnost dřeva, jakou má dřevo strukturu a využití. Jaké má akustické vlastnosti či jak dlouho se dřevo rozkládá.

V naučných zahradách najdete větší množství zemědělských plodin a bylinek, zeleniny a květin, jejichž skladba a podoba se mění podle ročního období. Jsou pro vás připraveny informační tabule a interaktivní prvky k jednotlivým druhům obilnin, kde uvidíte rostlinu v růstových fázích a následně i její využití v praktickém životě. Vše si můžete osahat i očichat.

Zábava i vzdělání

Ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s. navíc budujeme u dětí přirozený zájem o třídění a recyklaci odpadu. Průvodcem po celém programu je kreslená postava Tondy Obala, který dětem ukazuje, jak třídit. A co lze z vytříděného odpadu vyrobit.

A mezitím? Obří trampolíny, tobogány, originální prolézačky, rozsáhlé bludiště nebo zóna pro batolata s megapískovištěm. Všude najdete množství zeleně s blahodárným stínem v horkých dnech. Upravené, zelené trávníky a cesty, čisto, dostatek košů na recyklovatelný odpad, možnosti posezení nebo poležení na každém kroku – třeba na krásných piknikových loukách.

Blízký kontakt s přírodou

Svět Mirakula navíc prozkoumáte hned na několika úrovních. Pod parkem se vine přes 750 metrů podzemních chodeb. Z pořádné výšky se podíváte z korun stromů, kam dosahují naše lanové prolézačky.

Park nabízí kompletní zázemí, včetně odborné zdravotnické služby, ale i stravování formou hotových jídel.

Školní výpravy mohou využít také sousedního Tankodromu Milovice, s nímž nás pojí dvoukilometrová úzkokolejná dráha. Můžete využít například jízdy na BVP a další vojenské technice.

CO DÁLE NABÍZÍME PRO ŠKOLY, MĚSTA, OBCE A SKUPINY?

• Parkování autobusů zdarma
• Možnost přípravy občerstvení na míru
• Individuální živý program dle dohody
• Možnost pronájmu vlastního prostoru

Všechny další informace najdete na www.mirakulum.cz nebo u koordinátorky školních výprav:

Mgr. Jana Midrlová
E.skoly@mirakulum.cz 
T. 734 154 484 (všední dny 8.00–18.00)

PROVOZNÍ DOBA V ROCE 2016

DUBEN: pouze soboty a neděle 10.00–18.00
KVĚTEN, ZÁŘÍ: úterý – neděle 10.00–18.00
ČERVEN, ČERVENEC, SRPEN: každý den 10.00–18.00
ŘÍJEN: pátek - neděle 10.00–18.00
Registrované školy a školky mohou přijíždět již na 9.00.

Tagy: mateřské školy | Park Mirakulum | školní výlet | středočeské Milovice | základní školy

Čtěte na Rodičům

Komentáře