Jak procvičovat učivo o prázdninách?

Datum publikace: 13.06.2016

Kategorie: Školní pomůcky | Příprava do školy

Chcete, aby si vaše děti přes prázdniny opakovaly učivo a přitom se nenudily? Máme pro vás pár tipů.

Děti si po úspěšném zvládnutí školního roku právem zaslouží oddych a krásné zážitky se svými nejbližšími. Čím víc se pak blíží další školní rok, tím aktuálnější je obava, zda dítě všechno učivo o prázdninách nezapomnělo. Začátek školního roku může být nepříjemný i pro samotné dítě. Jak se tomu vyhnout? Jednoduše. Procvičovat učivo i o prázdninách.

Procvičování nemusí být strašákem rodičů ani dětí, naopak může mít příjemně prázdninový charakter. Stačí si vybrat z nabídky zavedených učebnicových nakladatelství, která vydávají i na léto ušité procvičovací materiály od zkušených pedagogů a autorů.

Procvičujte o prázdninách

Praktické procvičovací karty

Procvičovací karty jsou zajímavou novinkou, kterou před letošními prázdninami přináší Nakladatelství Fraus. Pro prvňáčky jsou ideální procvičovací karty se souborem úloh z českého jazyka, matematiky a prvouky.

Procvičovací karty jsou praktické nejen svým obsahem, ale zajímavá je i forma:

  • Dítě pracuje vždy jen s jednou kartou. Nemusí nikde listovat a může si třeba samo libovolně vybrat jednu z karet a té se pak věnovat.
  • Váš školák se může na kartě sám ohodnotit. Hodnocení má podobu cesty za poznáním a jeho součástí jsou také lákavé samolepky.
  • Karty jsou přenosné a vejdou se do každého batohu. Nemusíte tak s sebou brát na dovolenou žádné další knihy.

Procvičovací karty jsou k dispozici nejen pro prvňáčky. V nabídce Nakladatelství Fraus najdete i karty se souborem učiva pro druháky a pak také karty na procvičování angličtiny pro 3. a 4. ročníky.

Komiksová zábava spojená s procvičováním 

Jako ideální spojení zábavy a procvičování doporučujeme prázdninový sešit v podobě komiksu, který vytvořila známá autorská dvojice Eva Papoušková a Galina Miklínová - tvůrkyně večerníku O Kanafáskovi nebo úspěšné knihy Kosprd a Telecí a další.

Prázdninové sešity

Pro budoucí druháky je ideální sešit Čtyřka z Prasolesa, který vaše dítě velice zábavnou formou provede přes různá dobrodružství k procvičení učiva ze všech předmětů.

Pokud máte doma budoucího prvňáčka, dopřejte mu třeba komiks Prázdninové putování. Tento sešit skvěle připraví děti na nástup do školy i díky tomu, že se na tvorbě podílely zkušené učitelky jak mateřské, tak i základní školy.

Procvičovat lze všude!

Využijte společné chvíle strávené na pláži nebo na houbách v lese, procvičovat učivo se dá totiž všude! Kolik žlutých slunečníků je na pláži? Kolik hub máme v košíku?

Co se píše na tom obchodě? Co znamená tato značka? Stačí jen trochu zapojit fantazii a uvidíte, že procvičování učiva vám může přinést i krásné prázdninové zážitky, a to především díky společně prožitým chvílím.

Tagy: pracovni listy | procvičovací karty | učení přes prázdniny

Komentáře