Zpříjemněte nudnou výuku unikátní hrou

Datum publikace: 30.08.2016

Kategorie: Vývoj školáka | Vzdělávání | Příprava do školy

Školní rok už je skoro tady a s ním přichází povinnosti i pro ty nejmenší školáky. Prázdninové radovánky se pomalu stanou vyhlídkou dalšího roku a některé děti dokáže učení pořádně otrávit. Vždyť je to taková nuda. Vyzkoušejte hry, které dokáží zpříjemnit i to nejnudnější učení.

Matematiku má rád málokdo. S čísly se většina dětí nekamarádí hlavně proto, že počítání není pro spoustu z nich žádná zábava. To se dá ale změnit. Na aaa-skolak.cz totiž najdete hry, díky kterým bude zábavná jak násobilka, tak složitější početní operace. Pomocí puzzlí se spřátelí se zlomky a Početní bitva zabaví celou rodinu. Stačí vybrat takovou matematickou hru, která se vašemu školákovi právě hodí.

Zlomky už budou hračka

Co děti určitě zabaví a zároveň poučí je První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby? Takové otázky a jim velmi podobné všetečné dotazy budou rázem zodpovězeny. Tato hravá a zajímavá fakta poskládal do této zábavné knížky mladý učitel fyziky a biologie Petr Stohwasser. Díky této knížce vám odpovědi jen tak nedojdou.

Učte se zábavně

Hrou si děti mohou osvojit i souhlásky a samohlásky, čtení, rozeznávání barev nebo měsíce a roční období. Některé hry ale rozvíjí děti i v nekonkrétních věcech. Mohou s jejich pomocí vylepšit paměť, postřeh, prostorovou orientaci, nebo rozlišování zvuků.

Matematika nemusí být nuda

Díky těmto hrám se děti baví, utužují společenské či rodinné vztahy a zároveň se učí, aniž by si to plně uvědomovaly. Ne nadarmo se říká, že nejlépe se učí hrou. Vždyť i my dospělí si spíše zapamatujeme něco, u čeho jsme si užili spoustu zábavy. Velkou motivací pak pro školáky bude zjištění, že díky něčemu, co dělají opravdu rádi, jsou mnohem aktivnější u vyučování a vše jim dává zkrátka větší smysl.

Spoustu skvělých vzdělávacích her najdete na www.aaa-skolak.cz.

Tagy: matematické hry | rozvoj dítěte | učení hrou | vzdělávací hry

Čtěte na Rodičům

Komentáře