Jedete na dovolenou s dětmi? Pozor na úrazy!

Datum publikace: 10.07.2014

Kategorie: Miminko | Batole | Předškoláci | Školáci | Rodiče a děti | Zdraví a bezpečnost miminka | První pomoc

Na rodinnou dovolenou u moře se těšíme zpravidla celý rok. Jenže ani dovolená nás neuchrání před nemocemi a úrazy. Zvlášť ty dětské bývají velmi nepříjemné. Podle statistik ERV Evropské pojišťovny tvoří podíl dětských úrazů a nemocí až třetinu hlášených lékařských škod. Bez cestovního pojištění je proto lepší vůbec nevyjíždět.

„Například vloni jsme řešili v Egyptě případ, kdy si pětiletá holčička hrála příliš dlouho na slunci a nedostatečně pila. Došlo u ní k celkovému kolapsu organismu. V nemocnici strávila na kapačkách 3 dny a dohromady s převozem to celé vyšlo na 55 tisíc Kč,“ říká manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. A takových případů jsou desítky. Nejčastější diagnózy u dětí jsou podle statistik ERV Evropské záněty uší z vody v bazénech, gastroenteritida, kožní alergie, spáleniny ze slunce a nachlazení z klimatizace. Mezi úrazy jsou nejběžnějšími oděrky a tržné rány po různých pádech, zakopnutích a uklouznutích. „U dětí je ještě větším problémem než u dospělých all inclusive režim. Děti totiž nedokážou odhadnout míru v množství jídla, rodiče by je proto měli víc hlídat,“ radí Vlastimil Divoký.

Užívejte si dovolenou bez strachu, nezapomeňte se pojistit.

Cestovní pojištění dětí za polovic               

Při cestování s dětmi se rozhodně vyplatí mít dobré cestovní pojištění s vysokými limity, a to jak u léčebných výloh, tak u škod na zdraví a majetku, které způsobíme někomu jinému. Velmi důležitá je kvalitní asistenční služba v češtině. ERV Evropská pojišťovna má 11 Euro-Center v nejnavštěvovanějších turistických destinacích, které dobře znají místní poměry. Dětem až do 18 let navíc nabízí slevu 50 %. Součástí pojištění je také poškození či odcizení zavazadel. „Rodinám s dětmi určitě doporučuje připojistit si i storno zájezdu pro případ, že děti onemocní,“ radí Vlastimil Divoký z ERV Evropské. Takových případů je totiž podle něj stále víc: „Podíl škod ze storna už téměř dohání medicínské škody.“  To potvrzuje i případ paní Noskové z Brna: „Dcera dostala angínu dva dny před odletem do Řecka. Naštěstí jsme měli pojištěné storno dovolené, takže jsme sice přišli o pobyt u moře, ale peníze nám vrátili.“  U ERV Evropské pojišťovny si klienti také můžou variabilně kombinovat osoby pojištěné v jedné smlouvě, například prarodiče s vnoučaty nebo kamarádky s dětmi.

Sjednání pojištění i hlášení škod z domova

Kvůli cestovnímu pojištění nemusíte ani nikam chodit. Stačí si sjednat cestovní pojištění online na www.ERVpojistovna.cz. Zabere to pár minut. A podobně snadno pojistnou událost. U počítače stačí absolvovat pouze 4 jednoduché kroky a okamžitě začíná její likvidace. Při registraci do aplikace MojeERV pak můžou klienti sledovat stav vyřízení škody, které trvá maximálně 7 pracovních dnů.  Uživatelé MojeERV mají navíc 10% slevu na sjednání pojistky.

Tagy: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | dovolená s dětmi | pojištění dětí

Komentáře