Samovyšetření děložního čípku v klidu Vašeho domova

Datum publikace: 13.03.2014

Kategorie: Novinky na trhu | Zdraví a výživa | Psychika | Maminky a tatínkové | První pomoc

Chodíte nerada na prohlídku do gynekologické ordinace? Pak Vás jistě bude zajímat, že některá vyšetření si můžete provést sama v pohodlí Vašeho domova. Existují totiž přístroje, které dokážou spolehlivě provést samovyšetření prsu a děložního čípku, ale také úspěšně léčit inkontinenci nebo tlumit bolest.

Novinky v péči o zdraví ženy

Gynekologické vyšetření není pro žádnou z nás nic příjemného (tedy s výjimkou případů, kdy čekáme miminko, a těšíme se, až ho uvidíme na ultrazvuku), a proto jsme rády, když ho nemusíme absolvovat příliš často. Dnes naštěstí existuje několik přístrojů, které dokážou počet nepříjemných zásahů do naší intimity omezit.

Samovyšetření děložního čípku

Revoluční novinkou v oblasti péče o zdraví ženy je minikolposkop, přístroj určený pro samovyšetření děložního čípku. Tento přístroj je určen pro ženy, které dochází na preventivní gynekologickou prohlídku po delších intervalech a umožní jim zpozorovat změny na čípku dříve a pak se obrátit na svého lékaře. Je také určen pro ženy, které z osobních důvodů pravidelné lékařské gynekologické prohlídky nechtějí absolvovat nebo z různých důvodů nemohou. Minikolposkop lze použít nejen k rozeznávání příznaků nebezpečných nemocí, jako je například rakovina děložního čípku, kde se úspěšnost léčby velkou měrou ovlivňuje prevence – tedy včasné odhalení, ale také ke sledování děložního čípku za účelem rozeznání ovulace a určení plodných dnů, tedy ke zvýšení úspěšnosti na oplodnění a otěhotnění. Komfortní způsob zacházení a snadné použití vylučuje nutnost asistence druhé osoby, a proto jej žena může používat sama v nerušeném prostředí. Přístroj lze připojit k TV, u modelu FA2 lze snímky dokonce i ukládat. Samovyšetření děložního čípku přesto nenahrazuje pravidelnou lékařskou prohlídku.

Vyšetření děložního čípku

Samovyšetření prsu diskrétně

Další zákeřnou nemocí, u jejíž léčby má zásadní význam prevence, je rakovina prsu, která bohužel čím dál více postihuje také mladší ženy, které obvykle ještě na mamografické vyšetření nechodí, a proto je v jejich případě samovyšetření prsou v podstatě jedinou preventivní metodou. Nový moderní přístroj Breast Angel na základě světla pronikajícího do prsní tkáně umožňuje identifikovat jakékoli změny uvnitř prsu. Toto pohodlné a bezpečné řešení, které můžete absolvovat, jak často chcete, neboť nemá žádné vedlejší účinky, má navíc tu výhodu, že je zcela bezbolestné.

Přístroj na vyšetření prsu

Pro kvalitnější život

Každá třetí žena trpí během svého života nějakou formou inkontinence, nejčastěji po porodu. SensaTONE je velmi jednoduchý, ale výkonný digitální stimulátor svalů pánevního dna (PFS). Kompaktní, stylový, je určen pro použití ženami všech věkových kategorií. Toto elektronické zařízení může pomoci ženám získat větší kontrolu nad močovým měchýřem, zvyšuje vaginální napětí i zlepšuje pocity během pohlavního styku.

Stimulátor svalů pánevního dna

Pro naše rodiče

Můžeme jim doporučit nebo zakoupit některé produkty, které jim pomohou od revmatických bolesti nebo astmatu.

www.estudanka.cz

Tagy: gynekologické problémy | samovyšetření prsu | vyšetření děložního čípku

Článek je vydán v rámci seriálu: Jak otěhotnět

Komentáře