Díl 11. Míšánek miluje psy a vodu

Datum publikace: 26.04.2011

Kategorie: První rok batolete

Přestože se už Míšánek odvážil k prvním samostatným krůčkům, k rychlejšímu dosažení delších vzdáleností upřednostňuje lezení. Možná proto jsou mu pejskové tolik sympatičtí.  

Míšánek a štěňátka  

Míšánkova babička má doma tři knírače. Nejmladší Bertě se narodila čtyři štěňátka, takže to máme dohromady sedm psů. Míšánek byl z pejsánků nadšený. Nejprve zvědavě nahlížel do krabice, kde se psí miminka tulila ke své mamince, a nadšeně volal, že vidí haf haf. Babička vyndala štěňátka na deku. Míšenek seděl na dece a opatrně štěňátka hladil. Pak jim dával z malé lahvičky pít čajík. Podobně jako dává Barunka bumbat svému miminku. Za chvilku to však Míšánkovi nedalo a rozhodl se, že psí pitíčko ochutná. Pejskové měli mnohem sladší čajík než on! Když si šel Míšánek zdřímnout, vynutil si, že bude mít se sebou stejnou lahvičku jako malí pejskové. Mimochodem jídlo pro štěňata se od toho batolecího příliš neodlišuje. Rýže, mrkev, maso, tvaroh, mlíčko, piškoty. Míšánek vlastně nechtěl jít odpočívat do postýlky, ale snažil se vlézt do psí bedny. Na Velikonoce už běhala štěňátka po zahradě a Míšánek s nimi. Když šel po dvou, tatínek, který se nerad fotografuje (a proto jej na fotografii záměrně nevidíte celého) mu pomáhal.     

Míšánek se umí zlobit

Stejně jako každé dítě také Míšánek umí pěkně zlobit. A také se umí zlobit. Před několika dny začal tatínka a maminku kousat, a to nejraději do kolen a stehen. Když mu rodiče řekli, že kousání je ne ne, smál se tomu a v kousání nepřestával. Nakonec od maminky dostal symbolické plácnutí, přičemž maminka zdůraznila, že se na chlapečka moc zlobí. Na to se Míšánek naoko rozplakal, pak se rozzlobil, dolezl k ibišku, kterému nesmí olamovat lístky, a začal mu vztekle lámat celé větve, pročež byl odnesen do postýlky, odkud vydával nespokojené zvuky. Po deseti minutách jej tatínek přinesl zpátky a Míšánek si pak už pěkně hrál s Barunkou. Když ale začal po chvíli zase kousat, šel znovu spinkat. To už ale spinkal až do rána, než mu tatínek, který je na rozdíl od maminky ranní ptáče, přinesl lahvičku teplého mléka.   

Míšánek a voda

Míšánek miluje vodu. Stačí po jídle říct, že půjde za žábou (jedna z hraček, kterou mají s Barunkou ve vaně), a už si začne sundávat bačkůrky a natahovat k mamince ručičky, aby ho svlékla. Svlečený  chlapeček kosmickou rychlostí vyrazí po schodech směr vana. Kdyby ho maminka nepodržela, skočil by po hlavě i do prázdné vany. Stejně rychle se hrne i do zahradního jezírka nebo potoka. Pro rodiče to znamená jediné, musí Míšánka dobře hlídat.            

Tagy: první rok batolete

Komentáře