Díl 17. Míšánek je hbitý a mrštný

Datum publikace: 18.07.2011

Kategorie: První rok batolete

Míšánkovi bude za pár týdnů dvacet měsíců. Je už velmi jistý v chůzi, baví ho běhat a hlavně lézt po prolézačkách, ale i po na nábytku, po žebříku, prostě skoro po všem, co objeví.     

Doma už to zná

Přestože Míšánek velmi rád papá, je spíše drobnějšího vzrůstu. Na roce a půl vážil lehce přes deset kilo a měřil 82 cm. Po mamince má dlouhé nohy a ruce, a proto se mu dobře leze po pavoučí síti. Doma to už Míšánka nebaví, chce stále ven. Na zahradě šplhá po zahradním nábytku a nejraději by lezl také po stromech. Ráno vstane, nasnídá se a je připraven vyrazit za dobrodružstvím. Pokud mu v tom někdo brání, dokáže se pěkně rozčílit. Postaví se ke dveřím a opakuje svůj požadavek tak dlouho, dokud mu někdo z rodičů nevymění bačkůrky za botičky.

V lese na malinách

Míšánek má moc rád lesní plody, a proto je častým návštěvník lesních pasek, kde to v červenci sladce voní malinami. Když se mamince podaří natrhat trochu malin domů (není to snadné, neboť děti stále ujídají), připraví jim dobrou malinovou zmrzlinu, přestože nemá zmrzlinovač. Pokud chcete svým dětem připravit také takovou, tady je recept.

Malinová zmrzlina pro hodné děti

Na 4 porce dětské zmrzliny potřebujete:

¼ litru malin

1 žervé nebo ½ kostky tvarohu

5 rovných lžic třtinového cukru

1 lžičku citronové šťávy

1 lžíce vanilkového cukru

5 lžic bílého jogurtu nebo zakysané smetany  

tvarovací formičky, misku, lžíci, vidličku

Postup je snadný:

1. V misce rozmačkáme maliny s hnědým cukrem.

2. Přidáme žervé nebo tvaroh a utřeme do pěny.

3. Směs zjemníme přidáním jogurtu či smetany.

4. Nakonec směs dochutíme vanilkovým cukrem a citronovou šťávou.

5. Nalijeme do tvarovacích formiček, ideálně do těch s napichovátkem a necháme zmrznout.

6. Podáváme hodným dětem.     

Míšánek s Barunkou tuto zmrzlinu milují. Místo malin lze samozřejmě použít i jiné sezónní ovoce. Pokud dítě bolí v krku, směs je dobrá i v nezmrzlém stavu.   

Na dětském hřišti

Poslední dobou chodí Míšánek nejraději na dětská hřiště. Na pískovišti se zdrží jen chviličku, pokud tam ovšem nejsou zajímavá autíčka. Zato prolézačky, to je jeho. Barunka je Míšánkův velký vzor. Míšánek se nebojí na skluzavce. Čím delší a prudší, tím lepší. Maminka ho ale musí hlídat, aby jel dolů po zadečku a ne po bříšku nebo po hlavě, jak by to rád pro změnu vyzkoušel. Pokud to jde, dětská hřiště je nejlepší střídat, aby se dětem neokoukala.             

Chce řídit auto

Kromě výletů a výzkumných výprav miluje Míšánek auta, na kterých ho nejvíce zajímají kola. Vždy se nadšeně zastaví u zaparkovaného auta a začne podrobně zkoumat jeho pneumatiky a disky. Barunce a mamince vysvětluje, že když má auto kola, tak jede. Míša umí dobře imitovat různé zvuky. Sanitku, hasiče, policajty, a dokonce zvuk letadla. Je šťastný, když si ho tatínek posadí na klín a dovolí mu řídit zaparkované auto. Poslední dobou si před odjezdem na výlet nestoupá ke svým dveřím, ale ke dveřím řidiče.     

Přečtěte si také: Díl 13. Míšánek a ještěři

Tagy: první rok batolete

Komentáře