Díl 19. Míšánek rád zlobí

Datum publikace: 24.08.2011

Kategorie: První rok batolete

Ještě před nedávnem byl Míšánek malý chlapeček, který skoro na slovo poslouchal tatínka a maminku. Poslední dobou se ale dal do zlobení.   

Letní zlobení
Ve třiceti stupňových vedrech bývají dospělí unavení. O dětech se to však říci nedá. Mají více energie než obvykle a chodí spát kolem půlnoci. Tak je tomu alespoň u Míšánka a Barunky, kteří řádí jako draci. Když Míšánkovi rodiče řeknou, aby něco nedělal, má problémy poslechnout. Nutkání provést nějakou lumpárnu je mnohem silnější než on. Na trávník sype kamínky, rozbíjí květináče, hází po Barunce písek, hází dětskou sekačku do bazénu a s velkou oblibou plácá plácačkou nejen vosy, ale i Barunku. S plácačkou na mouchy se dá dobře hrát na babu.

Skryté lumpárny
Když se nikdo nedívá, Míšánek trhá zelená rajčata, anebo se tiše plíží k zahradnímu domečku, kam nesmí sám chodit. Také ho zajímá hadice na zalévání. Nedávno ulomil ventil u kohoutku. Tatínek nestačí opravovat, co děti rozbily, zatímco maminka nestačí uklízet. Když Míša hodně zlobí a hrozí mu, že se zraní, jde si chlapeček na chvilku odpočinout do postýlky, kde má časopisy o autech, které si dokáže hodinu prohlížet. V postýlce má také volant, který vydává zvuky dopravných prostředků.    

Vosa v botě
S výjimkou autíček Míšánka hračky příliš nezajímají. Mnohem raději má PET lahve. Vynosí si je na terasu, nakládá je do vozíčku, nalévá do nich vodu, a pak s nimi zalévá kytičky. Jednou se mu tyto pokusy nevyplatily. Nalil si trochu sladkého pitíčka ho holinky. Druhý den ráno si botu obouval, a pak ji vztekle házel po zemi se slovy „blbá bota.“ Ukázalo se, že Míšánek má na nožičce pět žihadel od vosy. Do druhého dne nožička splaskla.    

Vodu chce mít Míša pod kontrolou
Míšánek má vodu rád, ovšem musí mít při koupání pevnou půdu pod nohama. Do velkého bazénu se mu nechce. V dětském bazénku či brouzdališti s vodou po kolínka se Míšánek dokáže koupat celé hodiny.     

Na návštěvě za zvířaty
Děti potřebují každý den alespoň malý výlet. Naposledy vyrazily s rodiči do plzeňské zoologické zahrady a samozřejmě také za ještěry. Míšánek, který má pro strach uděláno, se pro jistotu držel tatínka a dělal ještěrům „pá pá“. S kozami ve výběhu si nadšeně hrál. Nejraději by si vzal jednu domů. 

Míšánek bojkotuje nočník
Míšánek už toho hodně namluví, zato nočník nadále odmítá. Přestože mu Barunka poctivě ukazuje, jak se nočník používá, o osvojování návyku zatím nepokročil. Na nočník se maximálně na vteřinku posadí, pak ho ale prázdný převrhne, nebo někam hodí, a utíká pryč.        

Přečtěte si také

Tagy: první rok batolete

Komentáře