Díl 20. Míšánek je malý zahradníček

Datum publikace: 06.09.2011

Kategorie: První rok batolete

Míšánkovi byl před několika dny rok a tři čtvrtě. Dobře běhá, rád si hraje s míčem a na písku. Co ho však poslední dobou nejvíce zajímá, to je zahradničení.       

Míšánek na zahradě
Každé ráno nezávisle na počasí chce jít Míšánek na zahradu. (Nevadí mu ani, že „voda dělá bác“ tedy když prší.) Nezajímá ho ani tak pískoviště s dětskými hračkami jako tátův domeček, ve kterém má táta schované zahradní náčiní, a kde hlavně spí sekačka na trávu. Míšánek má svou dětskou sekačku, ale to není ono. Ta tátova je mnohem zajímavější. Svou sekačku táta Míšánkovi nepůjčí, občas mu alespoň půjčí zahradní nářadí, se kterým se malý skřítek počíná jako zkušený zahradník. Na zahradě je také venkovní krb, ze kterého chlapeček rád vybírá uhlí a ochutnává ho.   

Dědečkova zahrádka je plná jahůdek  
Na dědečkově zahrádce je však mnohem více dobrůtek, které lákají ochutnání. Míšánek má ze všeho nejraději malé jahůdky. Jahůdky mu chutnají tolik, že má problém dát ochutnat i mamince. (A to je Míšánek hodný chlapeček, který se jinak s ostatními o vše rozdělí.) Když se maminka jedlíka jahůdek zeptá, zda jí dá jednu ochutnat, váhavě jahůdku utrhne, chvilku si ji prohlíží, a pak natáhne ruku směrem k mamince. V poslední chvíli si to ale rozmyslí, a dá si jahůdku sám do pusinky. Pak ho to ale mrzí, jahůdku vyndá a oddělí pro maminku půlku.           

Míšánek ve školce
Míšánek chodí do školky s velkými dětmi (od dvou do pěti let) dvakrát týdně. Každé pondělí a pátek ráno si vezmou s Barunkou batůžky, ve kterých mají pitíčko, náhradní oblečení a něco dobrého na zub. Jedná se o soukromou školku, kde se dětem věnuje několik tet. Míšánkovi se ve školce moc líbí. Je tu spousta zajímavých hraček. Nejvíce ho ale baví hudební výchova. Když je venku teplo, teta napustí dětem zahradní bazének. Míšánek miluje vodu, a proto má jako značku žábu.         

Míšánek a dopravní prostředky
Dopravní prostředky Míšánka fascinují. Je celý šťastný, když ho vezme tatínek do zaparkovaného auta na klín a může s ním řídit, zapínat a vypínat rádio a jíst bonbóny pro řidiče. Sám umí jezdit na odrážedle (má klasickou plastovou motorku). Na tříkolku má ještě krátké nožičky. Tříkolka ho však nezajímá, chtěl by jízdní kolo. Barunka už má kolo a Míšánek je celý šťastný, když se ho může alespoň dotýkat.

Míšánek chce být užitečný
Míšánek moc rád pomáhá. S maminkou věší prádlo, také připravuje na stůl příbory. Když někdo z rodiny něco hledá, Míšánek tu věc rychle najde a okamžitě přinese.

Přečtete si také

Tagy: první rok batolete

Komentáře