Díl 22. Míšánek je nejraději u moře

Datum publikace: 23.10.2011

Kategorie: První rok batolete

Čím méně jsou děti oblečené, tím více jsou spokojené. V případě Míšánka to platí dvojnásob. Nejraději je tam, kde může mít na sobě maximálně jednu vrstvu oblečení. A proto se v říjnu znovu vypravil do Egypta.   

Konec babího léta a nachlazení
Když skončilo letní počasí, byl Míšánek velmi rozmrzelý z toho, že nemůže trávit na zahradě tolik času jako předtím. A přestože ho maminka teple oblékala, tak se nachladil. Měl rýmu, zvýšenou teplotu a ztrácel chuť k jídlu. Maminka přidávala Míšánkovi do pití křenový extrakt, který je vynikajícím lékem proti nachlazení i kašli, a snažila se držet chlapečka v klidu. To bylo těžké, protože se s Barunkou pořád pošťuchovali a pohled oknem na zahradu Míšánka lákal, aby šel ven. Za dva dny se naštěstí Míšánek z nejhoršího vyspal. Pořád však nebyl ve své kůži.         

Vzhůru za sluníčkem
Když v deset večer tatínek Míšánka vzbudil s tím, že nejprve poletí letadlem, a poté pojede autobusem, chlapečkovi svítily oči. Oblékl se, vzal si batůžek a byl připraven vyrazit za dobrodružstvím. Na letišti byl celý nedočkavý, kdy už konečně nastoupí do letadla. Let bral velmi vážně, co chvíli upozorňoval, že letí. Po večeři si tři hodinky zdříml. Cesta autobusem z egyptského letiště do hotelu v malebné zátoce mezi pouštními dunami byla pro Míšánka ještě zajímavější. Seděl vpředu s maminkou a pořád kontroloval, zda je zbytek rodiny, sestřička Barunka a tatínek Filip také v autobuse.       

Ryby, sasanky a PET lahve
Míšánek nemá rád bazény, vany a ohraničené nádoby s vodou. Pláž s volným vstupem do moře však miluje. Rád se prochází po břehu a pozoruje, co vidí. V Rudém moři je toho hodně k vidění. Ryby, sasanky a krabi, to byla nejčastější Míšánkova slova. Přestože maminka Míšánkovi zabalila s sebou spoustu hraček, chlapeček je věrný své nejoblíbenější věci na světě, kterou je obyčejná PET lahev. To ostatně můžete vidět také na fotografii, kde si hraje Míšánek na břehu. V pozadí je jeho sestřička Barunka.

Hudba a tanec
Míšánek má dobrý hudební sluch, rád poslouchá hudbu, zpívá na ní a tancuje. A proto se hned vřele spřátelil s animátory. Cvičil s nimi, zpíval a tančil latinsko-americké tance. Škoda jen, že se nikdy nedočkal večerní diskotéky pro děti, která začínala v půl deváté, kdy už chlapeček plný dojmů a s plným bříškem (hlavně ryb, které miluje) dávno spinkal.        

Zdokonalení jazykových dovedností  
Míšánek aktivně pracuje na rozšiřování své slovní zásoby nejen v mateřské češtině, ale také v angličtině. Kromě názvů dopravních prostředků a vybraných pochutin se naučil také pozdravy a názvy zvířat, jako je velbloud, na kterém se s maminkou projel.

Přečtěte si také

Tagy: první rok batolete

Komentáře