Díl 24. Míšánek oslavil své 2. narozeniny

Datum publikace: 01.12.2011

Kategorie: První rok batolete

První rok batolete uběhl jako voda a Míšánek oslavil své 2. narozeniny. Za uplynulých dvanáct měsíců, které jste mohli společně s námi sledovat, se toho mnoho naučil.   

Pokroky v chození
Před rokem se Míšánek sice dokázal postavit, ale dával přednost lezení před chozením. Dnes už dokáže velmi rychle utíkat. 

Slovní zásoba
Na roce znal Míšánek jen několik základních slov, jako je máma, táta, papat, anebo auto. Od té doby se však jeho slovní zásoba značně rozšířila. Míšánek mluví v celých, i když krátkých, větách:

            „Táta tady není.“

            „Hasiči myjí auto.“

            „Kde je Bára?“

            „Hají nechci.“

            „Autobus je rozbitý.“

Nácvik na nočník
Na roce Míšánek nočník zcela ignoroval. Dnes už ho s oblibou používá a nechá se chválit za „své dílo“. Na noc a na cestování a prozatím i na procházky ještě nosí pro jistotu plenku.

Umí si poradit
Míšánek už umí nejen smrkat, ale také si sám dokáže odsát rýmu pomocí odsávačky napojené na vysavač. Míšánek si umí dobře poradit také se všemi domácími spotřebiči.     

Chce jíst sám
Míšánek se sám nakrmí lžící nebo vidličkou. Problémy mu zatím dělá polévka. Maminka se snaží, aby jeho porce byla co nejvíce hustá, aby neměl chlapeček mokré oblečení. Krmit se totiž už dávno nenechá. Chce jíst pouze sám.

Oblíbené pochutiny
Před rokem snědl Míšánek vše, co mu maminka dala do mističky. Dnes už si ale vybírá. Ze všeho nejraději baští jahůdky, vajíčka, ryby, sýry, jogurty, ale také špenát a brokolici. Miluje čokoládu, ale tu dostává opravdu zřídka. Co odmítá, to je chleba, který zbyl pod oblohou a máslem, hovězí maso, které je líný kousat, a vodu z polévky.  

Svlékání a oblékaní
Některé části oděvu si už Míšánek dokáže sám svléknout, a to především mokrou plenku, kalhoty od pyžamka, anebo punčošky a ponožky. Sám si obuje boty, s oblékáním si nechává pomáhat. Rád ale vybírá, co si vezme na sebe.  

Míšánek a sport
Míšánek brilantně jezdí na motorce a na jaře dostane své první kolo. Umí kopat do míče, házet ho a chytat. V televizi ho zajímá fotbal a hokej. S nadšením hraje golf, má svůj dětský bag z plastu.  

Míšánek ve školce
Od roku a čtvrt chodí Míšánek do soukromé školky. Zpočátku nemohl přenést přes srdce, když viděl maminku odcházet. Nyní už jí klidně zamává a do školky se vždy moc těší. Dříve se vracel ze školky unavený a šel rovnou spinkat do své postýlky, zatímco teď přijde domů a řádí až do deseti do večera.

Hry se staršími
Z Míšánka se stává rovnocenný Barunčin parťák na hraní. Dokážou si spolu hrát i hodinu v kuse. Bez šarvátek se to samozřejmě neobejde. Míšánek už však není drobeček, který by si nechal od své o 2 roky starší sestry vše líbit. Barunka se v poslední době často diví, že jí bratříček dělá totéž, co ona jemu. Například jí Míšánek něco podává, ale když se po dotyčném předmětu natáhne, chlapeček pobaveně ucukne. Míšánek si nenechá nic líbit ani od starších dětí ve školce.            

Seriál končí
To byl poslední díl ze seriálu První rok batolete. Míšánek se s Vámi loučí a my doufáme, že byl pro Vás Míšánkův rok zajímavý a přínosný.   

Přečtěte si také

Tagy: první rok batolete

Komentáře