Díl 5. Míšánek se učí anglicky

Datum publikace: 27.01.2011

Kategorie: První rok batolete

Myslíte si, že je v batolecím věku na učení cizí řeči příliš brzy? Také Míšánkova maminka se domnívá, že Míšánek má na učení angličtiny ještě minimálně dva roky čas, ale Míšánek se už začal učit sám.

Míšánek v klidu

V porovnání se svou divočejší sestřičkou, tříletou Barunkou, je Míšánek klidné dítě. Ve své postýlce si dokáže hrát a prohlížet obrázkové knížky klidně i dvě hodiny. Když se jde maminka přesvědčit, zda je Míšánek v pořádku, opatrně nahlédne do jeho pokojíčku. Většinou zjistí, že si chlapeček zase prohlíží obrázky v knížkách. A kterou má nejraději? No přeci tu o medvídkovi. Vždyť je to Míša! Jakmile Míšánek zahlédne svou maminku, postaví se v postýlce a vztáhne ručičky, aby ho maminka vyndala. Někdy už maminku vyhlíží a volá, že chce papat.

Dva tajfuny

Najedený Míšánek je vždy plný energie. Spolu s Barunkou řádí v obytné zóně jako dva tajfuny. První Míšánkova cesta zpravidla vede do dětského koutku v rohu obývacího pokoje, aby vysypal na zem obsah obou proutěných košů naplněných  hračkami. Věc, která Míšánka nejvíce zaujme, obvykle skončí v sevření jeho zubů. Nese si ji jako kost až na místo, kde ho zaujme zase něco jiného. Když už jsme u těch zubů, Míšánkovi od minula narostly další dva. Takže už jich má deset. V kuchyni u lednice má Míšánek svou skrýš. Oblíbené jsou samozřejmě výsuvné police s nádobím. Ovšem největším hitem je špajz. Obě děti tady dokážou krámovat celé hodiny. Nejraději mají velkou papírovou krabici, do které maminka hází pet lahve.                 

Míšánek je vzorný žáček

Nejlepší způsob, jak děti trošku zklidnit, je, posadit obě ke stolu. Dají si malou svačinku, třeba sladký tvaroh a kousek domácího perníku, a pak si s nimi maminka maluje, anebo se učí s Bárou anglicky. Míša poslouchá, když je Bára zkoušená. Když se s odpovědí loudá, Míšánek odpoví za ni. Na otázku, jak se řekne anglicky autobus, bez zaváhání odpoví „bus“. Stejně dobře ví, že včelička se řekne „bee“. A umí i jiná slova. Zajímá Vás, co nového se ještě Míšánek naučil? Umí slézt z velké postele, a dokonce i ze schodů pozpátku. Také umí jezdit na odstrkovadle. Pokud je o chození, Míšánek se stále ještě přidržuje stěny nebo kusů nábytku, případně ho maminka nebo tatínek drží za obě ruce. Z lehké černé židle si udělal chodítko. Jinak dává přednost lezení po kolenou, ale vše nasvědčuje tomu, že brzy začne chodit.

Míšánek má bebí

Dnes jde Míšánek k doktorovi, protože se mu ve vláskách udělalo bebíčko podobné oparu, které se zvětšuje, a maminka neví, co by to mohlo být. Tělíčko nejspíš s něčím bojuje, protože Míšánek má také zvětšenou uzlinku na temeni. Tak držte Míšánkovi do příště palečky, ať to dobře dopadne!          

Tagy: batole angličtina

Komentáře