Díl 9. Míšánek má rád ještěry, tygry a robota

Datum publikace: 26.03.2011

Kategorie: První rok batolete

Za pár dní bude Míšánkovi šestnáct měsíců. Chodí sice ještě s oporou, ale to mu nebrání v prozkoumávání okolního světa.  

Oblíbené krámování

Když je Míšánek dlouho doma, umí pěkně zlobit. Zejména v kuchyni řádí jako černá ruka. Leze po čtyřech a řve jako tygr. Když chce postrašit Báru, vydává zvuky jako pravěký ještěr. Obě zvířata má Míšánek v plastové podobě. Maminka musela přestěhovat všechny nože, skleněné zapékací mísy a další nebezpečné předměty z dolních skříněk do horních. Dole jsou nyní jen plastové kelímky, hrnečky a další věci, které Míšánek s oblibou snad jako každé batole vykrámuje. Ale jak má pak maminka uvařit večeři, když kolem ostrůvku není k hnutí? Nedá se nic dělat. Míšánek se musí naučit uklízet. Dávat věci zpátky na své místo se naučil poměrně rychle a dá se říct, že ho to i baví. Ovšem háček je v tom, že jakmile je hotov s úklidem, všechno vykrámuje znovu. Když ho to v kuchyni omrzí, přemístí se na sedačku, na které rád skáče, obvykle s robotem v ruce. Robot vydává zvuky a patří mezi Míšánkovy oblíbené hračky.

O školce

Aby maminka nemusela pořád uklízet a mohla v klidu pracovat, vozí děti každé úterý do soukromé miniškolky. Na rozdíl od Barunky, která je již na školkovský život zvyklá, měla maminka o malého Míšu obavu. Alespoň poprvé. Naštěstí se její obava ukázala jako lichá. Míšánek se bez maminky celých pět hodin v pohodě obešel. Jen při odchodu si musela maminka dávat pozor, aby ji neviděl odcházet. A příště už se těšil.

Co Míšánkovi chutná

Mezi Míšánkova oblíbená jídla patří králík na smetaně, zapečená brokolice, špagety a kuře. Ke snídani má rád sladký tvaroh nebo vajíčko. Bohužel čerstvé ovoce nebo syrovou zeleninu plive. Sousto nastrouhané mrkvičky s jablíčkem a lžící medu, které mu dala maminka do pusinky, když zrovna něco kutil ve skříňce pod dřezem, vyndal z pusy a hodil ho rovnou do koše, který měl po ruce. Když dostane celé jablko, které se mimo jiné tváří jako skvělá hračka, tak ho kus sní, ovšem za podmínky, že vidí jíst Báru.                       

Krátké výlety  

Míšánek je ze všeho nejraději ve svém pokoji. To ovšem neznamená, že by neměl rád výlety. Vznešenost Pražského Hradu ocení až později, ale z výletu do ZOO byl nadšený. Na prvním místě v hitparádě Míšovy popularity se samozřejmě umístil tygr. Dále ho zajímali krokodýli a varani. Tedy ještěři.

Oblíbené hry

Doma si Míšánek stále ze všeho nejraději hraje s pet láhvemi. Líbí se mu jejich tvar. Když vycházce potká někoho, kdo má pet lahev, chci ji za každou cenu. Pokud láhev nedostane, velmi se rozzlobí. Míšánek se dokáže urazit, když mu nedáte to, co si zamane. Také miluje míče a vše, co se jim podobá. Míšánek je šikovný na míč po tatínkovi. Umí dobře házet i chytat. Až bude konečně běhat bez držení za maminčinu ruku, budou si moc konečně zahrát na trávníku v zahradě fotbal.

Tagy: první rok batolete

Komentáře