Zavinování miminek

Jak na neklidný spánek miminka

Datum publikace: 15.09.2015

Kategorie: Novinky na trhu | První rok miminka | Vývoj dítěte | Péče o miminko | Miminkovská trápení

Vytoužené miminko je s vámi již několik dnů a Vaše euforie se vystřídala s únavou z neprospaných nocí? Není divu, nošení, utěšování a kojení dává dost zabrat, když se vaše miminko mění v noci v malého trýznitele.

Důvodů neklidného spánku u dětí může být několik. Časté probouzení novorozence během spánku může být způsobeno také reflexy. Typickým pro novorozenecké období je Moorův (objímací) reflex, kdy miminko mimovolně rozhazuje ručičkama a nožičkama, poté opět přitahuje ručičky k sobě, jako by se objímalo. Dítě přitom může zalapat po dechu, čímž se snadno poleká a začne intenzivně křičet a plakat.

Kokonek Motherhood

Intenzita Moorova reflexu postupně slábne a obvykle se vytrácí kolem 4. měsíce. Projevy však lze omezit díky zavinování novorozence do látky.

Tento uklidňující účinek je znám od pradávna.

Zamezení pohybu ručiček a dotyk jemné látky připomínají dítěti známé a bezpečné místečko v maminčině bříšku. Zavinuté miminko lépe spinká a zmirňují se projevy koliky.

Jak miminko správně zavinout?

K zabalení miminka můžete použít klasickou metodu zabalení do pleny, nebo modernější způsob - využití novorozenecké zavinovačky. Novorozenec je velmi pohyblivý a speciální Kokon zavinovačka Motherhood značně usnadní manipulaci s miminkem, kterou zvládnou i novopečení rodiče. Postačí dítě vložit do kapsy, ručičky dát podél těla a připevnit je bočními cípy. Měkké suché zipy ručky zafixují a jemná látka zajistí veškeré pohodlí.

Mušelinové pleny Motherhood

Zavinování tak usnadní dítěti adaptaci a postupné přizpůsobování se na neomezené možnosti pohybu. V neposlední řadě, zavinování přinese klidnější spánek i rodičům. Novorozenecké zavinovačky Kokonek a další kojeneckou výbavu najdete na www.motherhood.cz.

Tagy: pohodlí miminka | zavinovací pleny | Zavinovačky pro novorozence | zavinování do látky | zavinování miminka

Čtěte na Rodičům

Komentáře