Psychika

Má Vaše dítě problémy ve škole? Možná za to může některá z poruch!

Nejde to Vašemu dítěti ve škole tak dobře, jak byste si přáli? Stěžují si paní učitelky na jeho chování? Je možné, že Vašeho malého školáka trápí některá z poruch pozornosti nebo porucha učení. Které poruchy patří mezi nejčastější a jak je řešit?

pokračovat na článek

5 věcí, které můžeme dělat teď, aby z našich dětí vyrostli zítra dobří lidé?

Lhaní, krádež, násilí, respekt, pomoc, odpovědnost. To vše jsou strany téže mince, které říkáme morální hodnoty. A jejich samozřejmě daleko víc. Pro každého jsou trošku jiné a pro každého mají jinou váhu. Představte si třeba sebe v Japonsku. Věděli jste, že smrkat na veřejnosti je vrcholně neslušné? Ne? Tak to by se na vás hned dívaly oči – možná pobouřené a znechucené. Ale vždyť vás na to přece nikdo neupozornil?

pokračovat na článek

Podání ruky se už bát nemusíte!

Podání ruky je běžný společenský rituál, který vykonáváme automaticky, a tudíž se nad ním vůbec nepozastavujeme. Pokud nám ovšem někdo nepodá ruku mokrou od potu. Anebo ještě hůře. Pokud nemáme mokrou ruku my sami. Že je přesně tohle Váš problém, a proto se stydíte svou ruku ostatním podávat? Už se bát nemusíte.

pokračovat na článek

Dětská psycholožka odpovídá na otázky o autismu 3.díl

Opět jsme pro Vás připravili rozhovor s odborníkem. Tentokrát jsme se věnovali tématu dětského autismu a poruchám autistického spektra. Na naše dotazy odpovídala dětská psycholožka PhDr. Eliška Kulhánková za Speciálně pedagogického centra. Problematika autismu u dětí je velmi komplikovaná a široká, proto je náš rozhovor obsáhlý. Pro větší přehlednost jsme jej rozdělili do několika částí. Věříme, že Vám přinese mnoho zajímavých informací.

pokračovat na článek

Plastické operace vrací maminkám sebevědomí

Mateřství je tím nejkrásnějším, co nás, ženy, v životě potká. Kéž by jen následkem těhotenství, porodu a kojení nedocházelo k nežádoucím změnám naší postavy! Naštěstí je tu estetická medicína, která dokáže mnohé napravit. Od prsou až po podbřišek.

pokračovat na článek

Netrápí Vaše dítě šikana?

Šikana dokáže udělat člověku peklo na zemi. Zejména, když se jedná o dítě, které nezná možnosti obrany, a stydí se o svém problému říci rodičům, aby mu jej pomohli řešit. Jak ale šikanu řešit? A dá se nějak poznat, že je dítě šikanováno?

pokračovat na článek

Jak zvýšit pravděpodobnost početí

Dříve se neplodnost připisovala výhradně ženě, dnes už víme, že vina může být také na straně muže. K tomu, aby dva lidé počali potomka, musí být oba v psychické i fyzické pohodě. To platí v dnešní uspěchané době dvojnásob. Pokud se dlouhodobě snažíte o miminko, ale zatím bez úspěchu, nemusí to ještě znamenat, že by jeden z Vás nebyl po zdravotní stránce v pořádku, příčin může být celá řada.

pokračovat na článek

Samovyšetření děložního čípku v klidu Vašeho domova

Chodíte nerada na prohlídku do gynekologické ordinace? Pak Vás jistě bude zajímat, že některá vyšetření si můžete provést sama v pohodlí Vašeho domova. Existují totiž přístroje, které dokážou spolehlivě provést samovyšetření prsu a děložního čípku, ale také úspěšně léčit inkontinenci nebo tlumit bolest.

pokračovat na článek

Nedostatek financí omezuje provoz Linky bezpečí.

Dovolá se jen každé třetí dítě.

Sdružení Linka bezpečí poskytuje služby krizové intervence dětem v České republice již 20 let. Toto významné výročí má však trochu hořkou příchuť. Linka bezpečí poskytuje pomoc v tíživých životních situacích. Nyní však sama prochází nelehkým obdobím. Statistiky každoročně ukazují, jak důležitá a společensky potřebná tato služba je. V loňském roce se s konzultanty Linky podařilo propojit celkem 219 941 dětí. Letošní rok však z důvodu nedostatku financí startovala s omezeným provozem. Aby se tato situace rychle zlepšila a děti se mohly dovolat včas, zakládá Linka Klub přátel Linky v bezpečí a vyhlašuje finanční sbírku.

pokračovat na článek

Máte doma dospívající dceru? Buďte jí při proměně v ženu dobrými průvodci!

Motto: „Cesta od panenství k mateřství je jedna z nejdůležitějších duchovních přechodových fází, které žena absolvuje.“

pokračovat na článek

Zeptali jsme se za Vás: psycholožka Helena Vlčková odpovídá na téma emoční inteligence u dětí

Emoční inteligence je v nejobecnějším smyslu chápána jako schopnost pružně a přiměřeně reagovat na situace, které s sebou život přináší, a úspěšně řešit problémy, s nimiž se setkáváme. Jelikož úroveň emoční inteligence důležitou součástí naší osobnosti, je důležité ji rozvíjet již od útlého věku. Zeptali jsme se proto psycholožky Mgr. Heleny Vlčkové z Národního ústavu pro vzdělávání.

pokračovat na článek

Jak se mění psychika v těhotenství

Čekáte miminko a cítíte se velice zranitelná? Chce se Vám často plakat, anebo jste přehnaně opatrná? Nemáte náladu na návštěvy? Netrpíte ničím neobvyklým. Psychika v těhotenství se vlivem hormonů a obav mění.  

pokračovat na článek
12