Poděkujte své mamince třeba květinou

Datum publikace: 03.04.2023

Kategorie: Vztahy | Rodiče a děti

Květen se blíží, spolu s ním netrpělivě vyhlížíme i sluníčko. Co nás v květnu ještě čeká? No přece Den matek, který se slaví každoročně druhou květnovou neděli a letos tak připadá na neděli 14. května. Čím potěšíte tu svoji maminku? Že nevíte? Koukněte na naše tipy.

Den matek je svátek s tradicí

Určitě jste už ve školce vyráběli různá přáníčka, kreslili srdíčka, vyráběli papírové květiny a ty jste pak pyšně dávali té svojí mamince. Kdybyste prošli všechny její věci, nejspíš byste je i našli. Možná ale pořád nevíte, kde se svátek maminek vůbec vzal?


Historie oslavy mateřství sahá hluboko do historie, oslavovali ho totiž už staří Řekové a Římané. Oslavy tehdy připadaly na březen. Další zmínka o svátku maminek se pojí s rokem 1600 a Anglií, kde se slavil čtvrtou postní neděli před Velikonocemi. V roce 1911 se už Den matek slavil skoro v každém americkém státě, 8. května 1914 tamní prezident Woodrow Wilson podepsal usnesení, že se svátek matek bude slavit vždy druhou neděli v květnu. K nám se dostal díky Alici Masarykové roku 1923.

Čím uděláte mamince radost?

Už od pradávna jsou se Dnem matek spojené květiny, které potěší snad každou ženu, a je jedno, zda to budou gerbery, růže, tulipány, lilie, chryzantémy, karafiáty nebo kvítí natrhané na louce. Ale co dál? Nejlepší je dát mamince to, co má ráda, co ji potěší, po čem touží. Že to nevíte? Tady je pár tipů.

Tip číslo jedna: Darujte mamince nějaký zážitek

Nejen jídlem živ je člověk, ale také vzpomínkami a zážitky. Co takhle mamince dát ke květinám i poukaz na nějaký pořádný zážitek? Vybírejte ho podle toho, jak akční vaše maminka je, vybrat můžete jak výrobu vlastní čokolády či degustaci vína, tak třeba let ve větrném tunelu nebo let balónem.

Tip číslo dva: Vyrazte společně na wellness

Co je pro maminku víc, než čas strávený s jejími nejbližšími? Jako malí jsme s rodiči trávili dovolené, teď k tomu není příležitost. Nebo ano? Co takhle vyrazit do lázní nebo na wellness víkend?

Tip číslo tři: Co takhle masáž?

Odpočinek a relaxace je pro naše tělo nepostradatelný, každý si navíc zaslouží trochu toho hýčkání. Maminka za ta léta, kdy se o nás starala, si to zaslouží dvojnásob, skvělá je k tomu masáž od zkušeného maséra.

Tip číslo čtyři: Potěší i šperk

Šperkem nezarmoutíte žádnou ženu, může jít i o drobný kousek, který maminka bude ráda nosit a bude jí připomínat toho, kdo jí ho věnoval.

Tip číslo pět: Ke květinám přidejte i něco sladkého nebo lahvinku dobrého pití

Život si sem tam potřebuje osladit každý z nás, kdy jindy pro to máme lepší důvod, než při oslavě? Když mamince dáváte květiny, přidejte k nim i něco na zub nebo lahev oblíbeného pití. S každým douškem nebo bonbonem se mamince určitě vybaví nějaká vzpomínka na to, co všechno jste spolu zažili.


Náš tip na závěr: Je vaše maminka daleko a vy za ní nemůžete?

Naše životy jsou pestré, někdy se stane, že se odstěhujeme daleko, odjedeme na pracovní cestu, nebo třeba onemocníme a s maminkou v její den nemůžeme být. Mrzí nás to, marně přemýšlíme, jak jí i na dálku udělat radost. Co třeba rozvozem květin po Liberci, Ostravě, Pardubicích, Praze, Ústí nad Labem a dalších městech?

Zjistěte, zda vaše květinářství rozvoz květin nenabízí, kytičku a případně i něco na zub objednejte po telefonu nebo přes webové stránky a pak jen čekejte na zprávu o doručení.

Zdroj foto: Pixabay

Komentáře