Sedmiměsíční miminko začíná lézt

Datum publikace: 24.05.2012

Kategorie: Sedmiměsíční miminko

Sedmiměsíční miminko nejenže začíná lézt, ale některé se dokonce dokáže také samo postavit. Zvýšeně slintá, protože se mu klubou první zoubky, a dává do pusinky vše, co najde.   

Miminko začíná lézt
Sedmiměsíční miminko dokáže sedět bez opory a začíná lézt. Většině miminek se podaří posunout se jen o pár centimetrů směrem kupředu, ale i to je velký úspěch. Mnoho miminek však dává přednost lezení pozadu, a to nejen těm narozeným ve znamení Štíra. Dále se miminko připravuje na chození, některá miminka se dokážou sama postavit, když se drží opory. Náš tip: Pokud se nechce Vašemu miminku do lezení, zkuste je motivovat, například položte 5 až 10 centimetrů od něho kukuřičnou křupku, anebo nějaký zajímavý předmět. Při lezení miminko hlídejte, aby na sebe něco nestrhlo, například předměty na ubruse konferenčního stolku.     

Zdokonalování jemné motoriky
Sedmiměsíční miminko se velmi zdokonaluje v oblasti jemné motoriky. Předměty, které bere do ručiček, už mu nepadají, dokáže si je přendat z jedné ruky do druhé. V této době dělá miminko rádo rámus. Lomcuje s postýlkou či ohrádkou, bouchá lžičkou do stolečku, anebo hračkami o sebe.    

Zoubky a strava
Ve věku kolem 7 měsíců začínají děti více slintat, což je známkou toho, že se jim klubou první zoubky. Bere proto do pusinky vše, co má na dosah ručičky. První zoubky jsou signálem, že může miminko začít postupně přecházet na tuhou stravu. Pediatr Vám dá letáček o výživě kojence, kde načerpáte potřebné informace. Sedmiměsíční miminko konzumuje především ovocné a zeleninové příkrmy, jejichž součástí už může být také libové maso, například králičí nebo kuřecí.

Přečtěte si také

Tagy: sedmiměsíční miminko

Komentáře