Šestiměsíční miminko nemůžete nechat ani chvilku bez dozoru

Datum publikace: 20.05.2012

Kategorie: Šestiměsíční miminko

Šestiměsíční miminko je už velmi čiperné. Umí se samo převrátit, posadit, a dokonce i doplazit za věcí, která ho zajímá. Nesmíte ho proto nechat ani chvilku bez dozoru mimo jeho postýlku či ohrádku. 

Miminko v akci
Z malého bezbranného miminka, které ještě nedávno většinu času prospalo, se stává pěkně živý ďáblík. Přetáčí se ze strany na stranu, dokáže se posadit a začíná lézt. Některá miminka dokonce válí sudy. Občas se najde miminko, které se může zkoušet postavit s oporou, na to je však ještě velmi brzy. Pozor tedy, Váš drobeček nemůže být ani vteřinku bez dozoru mimo svou postýlku. Šestiměsíční miminko Vám rádo povídá, nejčastěji slabiky, jako da, pa, ta, atd. Když má radost, tak si výská.        

Čím miminko krmit
Pokud je miminko plně kojeno, žádné jiné potraviny ani nápoje kromě mateřského mléka nepotřebuje. Pokud můžete, kojte své miminko alespoň do konce jeho 6. měsíce, neboť tím snižujete riziko rozvinutí alergií. Jinak už můžete začít s prvními příkrmy, nejprve s jednodruhovými zeleninovými (mrkvička, brokolice nebo brambor), pak ovocnými (jablko, banán).      

První zoubky mohou potrápit
V tomto období se už miminku prořezávají první zoubky, což ho může bolet. V praxi se velmi osvědčila tzv. kousátka napuštěná zevnitř tekutinou, která ochladí miminku dásničky. Dalším pomocníkem jsou dětské zubní kartáčky pro děti do 8 měsíců, které právě slouží k masáži dásní. Koupíte je v každé větší drogerii. Pokud už Vaše šestiměsíční miminko přechází na tuhou stravu, můžete mu půjčit na masáž dásní kousek tvrdšího pečiva.     

Přečtěte si také

Tagy: šestiměsíční miminko

Komentáře