Jak chystá své děti do první třídy Hanka Kynychová?

Datum publikace: 19.08.2014

Kategorie: Maminky a tatínkové | Slavné maminky

Pomalu nám končí prázdniny, a protože naše nejznámější cvičitelka aerobiku, instruktorka fitness, moderátorka a také trojnásobná maminka Hanka Kynychová právě chystá svá dvojčata, Alexandru a Sofii, do první třídy, vyzpovídali jsme ji v rámci našeho seriálu o slavných maminkách.

Hanko, jak si užíváte prázdniny se svými dětmi? Jste ve víru sportovních aktivit?

Hanka Kynychová: Na prázdninách mám nejradši, že nemusíme dodržovat žádný časový režim a s dětmi můžu být víc, než ve školním roce. Děti o prázdninách neposílám ani k babičce, chci si je užít, navíc máme domeček se zahrádkou a bazénem, takže nám nic nechybí. Samozřejmě, že ale děti nemine atletické soustředění a tábor, tedy zatím jen Filipa, ale holky příští rok už také pošlu se starším bráchou. Už osm let ale věnuji prázdniny i dětem z dětských domovů, pro které moje nadace pořádá soustředění v rámci charitativního tanečního projektu Hejbejte se a zpívejte.

Hanka Kynychová se věnuje i dětem z dětských domovů, pro které připravuje projekt Hejbejte se a zpívejte!

Jak vychází Filip s dvojčaty? Je to hodný velký brácha? O kolik je vlastně starší?

HK: Filip je starší o devět let. Sourozence si přál, řekl mi, že nechce být sám. Asi nepočítal s holkama, chtěl jednoho bráchu, ale je na holky pyšný. Vychovává je a někdy, i když je mu patnáct let, si s holkama hraje jako by mu bylo sedm stejně jako holkám. I já jsem ráda, že není jedináček. A líbí se mi, že jsme taková malá smečka. ?

Těšíte se, až holky začnou chodit do školy? A jak se těší ony?

HK: Já mám velký respekt k nástupu dvojčat do školy. Připravuji se a sbírám informace. S holkama celý rok chodíme ke speciální pedagožce a prostřednictvím programu maxík se připravujeme na učení. Holky se těší moc. Sice se jim bude stýskat po skvělé MŠ Pastelka v Modřanech, ale ZŠ Křesomyslova je také super, navíc tam chodí i Filip, tak jim s lecčím pomůže.

Už máte nakoupeno vše potřebné, anebo budete pořizovat školní potřeby na poslední chvíli? Pořizujete jim, jako dvojčatům, vše stejné, nebo je každá svá?

HK: Aktovky holkám koupila babička a jsou stejné. Penály jsem na nechala na holkách, vybrala si každá jiný. Oblékají se podle sebe. Povahově jsou totiž každá jiná, proto šatník řeší každá po svém. Sofie je dáma a Alexandra je spíš kluk. Proto i první školní den se oblečou každá po svém.

Zavádíte doma od září nějaký přísnější režim? Škola, domácí práce, úkoly a tak?

HK: Jak už jsem zmiňovala, řád dodržujeme už rok, aby holky byly připravené. Tedy razíme heslo – napřed práce, potom zábava. V praxi to znamená program maxík a pak hraní. Na pravidelné kroužky a tréninky také jezdíme pravidelně a nejede vlak přesto, aby holky nešly na trénink gymnastiky či atletiky. Nechci, aby měly holky s příchodem školy moc dalších změn. Zavedu jen dřívější večerní odchod do postele.

Hanka Kynychová s dětmi v muzeu voskových figurín

Vzhledem k Vaší profesi a životnímu stylu jistě preferujete zdravou stravu. Co nejčastěji připravujete dětem k večeři? A co mají nejraději?

HK: Já dětem vařím i obědy. A do školy si tak i dvojčata budou nosit svoje, stejně jako Filip, který je celiak. Na večeři vařím vesměs ryby a klasické přílohy – brambory či rýži. Dělám často i omáčky, ale dietní – vývar z masa či zeleniny je základní příchuti omáčky, dále přidám třeba kari, rajčata nebo kopr, místo mouky kukuřičný či bramborový škrob, lučina a je to!

Mohla byste našim čtenářkám – maminkám, dát tip na zdravou svačinu pro děti do školy?

HK: Bezlepkový chléb, vejce, máslo, rajče a paprika. Nebo musli tyčinky, bio rýžové chleby s čoko polevou, bezlepkové křupky, amarantové piškoty a vůbec je toho spousta, čím jde nahradit sušenka či čokoládová tyčinka.

A nyní k Vaší profesi. Co plánujete od nového školního roku Vy?

HK: V září si udělám radost a uvedu na trhu už osmnácté DVD z mojí edice Hejbej se. DVD představí jedinečný fitness program - cvičení na každý den. Pouhých dvacet minut denně stačí, abychom se cítily dobře. A co víc, opravdu to funguje. Protože než jsem DVD natočila, praktikovala jsem program na svých klientkách ve fitku. Ráda bych tento program postupně začala prostřednictvím kurzů rozšiřovat i mezi lektory. Na podzim mě rovněž čeká vydatná práce v mojí nadaci – pro děti z dětských domovů pořádáme rovněž podzimní soustředění v rámci charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte. A všechny aktivity pak vyvrcholí velkou finálovou show, kde se děti z dětských domovů utkají o medaile v sedmi tanečních disciplínách. Moc se také těším na adventní návštěvy v dětských domovech. Navíc tradičně moje nadace spolupořádá adventní koncert pro tišnovský dětský domov.

Hanka Kynychová uvede na trh již osmnácté DVD z řady Hejbej se!

Na co se nejvíce těšíte?

HK: Nemám žádný mimořádný bod na těšení. Těší mě vše, co dělám. Snad jsem zapomněla na to, že bych ráda znovu spustila internetovou televizi plnou cvičení. A to asi vnímám jako hlavní bod letošního podzimu. Ženy se na mě totiž obrací s prosbami, že DVD mají okoukaná a do Prahy daleko, tak ať obnovím internetovou televizi. A já jsem se rozhodla všem ženám vyhovět. Dělá mi totiž velkou radost, že mám mnoho příznivců, a že jsem spoustě žen vzorem.

A ještě poslední otázka, když si budou maminky chtít s Vámi zacvičit, kde mají tu možnost?

HK: Nejbližší termín je 20. 9., kdy si se mnou mohou všichni zdarma zacvičit v rámci dne otevřených dveří v mém pražském fitku. A navíc se každý, kdo přijde, může stát kmotrem mého zmiňovaného DVD. V rámci dne otevřených dveří totiž pokřtíme i tento zbrusu nový fitness program. Moc se těším, tak všichni určitě doražte!smiley ?

Foto: Jiří Jevický

Tagy: Hanka Kynychová | Hejbej se! | nové DVD Hanky Kynychové

Článek je vydán v rámci seriálu: Slavné maminky

Komentáře