„Nejvíce zápasíme, když pláče a my nevíme proč.“ Říká zpěvačka Kristýna Šebíková

Datum publikace: 10.02.2016

Kategorie: Maminky a tatínkové | Slavné maminky

Kristýna Šebíková je čerstvou maminkou. Známe ji především z finále Superstar, z X factoru a také z klipů Nahoru, který nazpívala s Raegem nebo Not over you s Henrym D. Jak zpěvačka prožívá mateřství?

Kristýno, co se nejvíce změnilo od chvíle, kdy jste se stala maminkou?
Přestala jsem řešit zbytečné věci a rozčilovat se nad hloupostmi. Celý můj svět je nyní moje rodina, která pro mne znamená vše. Nikdy jsem nebyla kariéristka, vždy jsem si přála rodinu a hudbu dělat jako koníček. Také jsem zjistila, že všechno předtím bylo pouze uspokojení, nyní jsem doopravdy šťastná!

Jaký mělo narození Vašeho syna vliv na Váš dlouholetý vztah s přítelem?
S přítelem jsme si loni o Vánocích povídali o tom, že bychom si mohli pořídit miminko, ale nijak jsme to neřešili, nesnažili jsme se… prostě jsme to nechali osudu. Rok na to, už tu byl malý drobeček s námi. :) I po narození syna jsme šťastní, užíváme si každou chvilku, kterou trávíme s miminkem i ty drobné chvilky, které nám zbydou jen pro sebe, když malý Péťa usne. :)

Pozorujete na Petrovi nějaké změny, od té doby co je tatínkem?
Nikdy předtím jsem ho s miminky neviděla, takže je pro mne radost ho pozorovat, když si s malým hraje. Líbí se mi, že je pozorný, kolikrát přijde domů s novou výbavou na přebalování do zásoby, nebo hračkou, která se nám hodí. :) Hodně mi i pomáhá, když přijde z práce, bere si syna k sobě a dává mi tak prostor pro odpočinek. Mám v něm obrovskou podporu!

Co je podle Vás na mateřství nejkrásnější?
Určitě vědomí, že Vás někdo doopravdy a bezelstně potřebuje. Uvědomila jsem si, že bych si už život bez syna nedokázala představit. Vztah s partnerem byl do narození skvělý, ale až teď to všechno dostalo smysl.

Jak prožívá mateřství zpěvačka?
Jako zpěvačka si mateřství moc užívám, ale už se poohlížím po akcích, abych se zase brzy mohla vrátit do „práce“. Ale jako maminka jsem neskutečně šťastná a nic mi nechybí!

Shodnete se s přítelem ohledně výchovy?
Ano. Ještě před narozením jsme si hodně povídali o dětech, o jejich výchově a ve všem jsme se vždy shodli. Dokonce i při sledování různých pořadů, kde se vyskytovaly děti, jsme se shodli na možných chybách ve výchově a vedení života v přítomnosti dětí.

Jaký styl výchovy považujete za ten správný? Ovlivní Vás v rodičovství Vaše vlastní dětství?
Nevím, jestli je správné rozlišovat nějaké styly a řešit jaký je ten nejlepší. Myslím, že je hlavní dávat dostatek lásky a pozornosti, kterou malé miminko potřebuje. Každý si asi pamatuje z dětství, co se mu na výchově jeho rodičů líbilo, a co ne. Snažíme se tedy tomu naši výchovu přizpůsobit. Rádi bychom syna vychovali jako správného, čestného člověka, který ví, co je dobré a co zlé pro jeho život. Budeme sledovat, co ho bude bavit a podporovat ho v rozvoji věcí, které ho budou naplňovat. To jak se potom k tomu všemu jako dospělý postaví, bude už na něm :)

Plánujete pořídit Péťovi sestřičku nebo bratříčka? Jaký je ideální počet dětí?
Už i na tohle téma doma došlo a rádi bychom do blízké budoucnosti bratříčka nebo sestřičku Péťovi pořídili. Chtěli bychom ale nejdřív malého všechno potřebné naučit a věnovat mu co nejvíce času. Třeba se to podaří s dalším miminkem, až půjde do školky, aby od sebe neměli moc velký věkový rozdíl. :)

Chcete si užít dlouhou mateřskou nebo se vrátíte do práce co nejdříve?
Už se mi začíná pomalinku plnit diář, takže se do práce vrátím už brzy a moc ráda. Ale všechny akce jsou zatím jen v blízkosti domova, aby se vždy jednalo jen o pár hodinek a nenarušilo to náš denní režim. Nechci, aby byl malý kvůli mé práci zanedbáván.

Co je pro Vás na rodičovství nejtěžší? Je něco, s čím zápasíte?
Určitě je to obrovská zodpovědnost, pocit, abych něco nezapomněla, nepokazila… Nejvíce asi zápasíme, když pláče a my nevíme proč. Někdy je to opravdu hodně náročné, ale to k tomu všemu patří. :)

K jakým stravovacím návykům budete vést svého syna? Jak to máte s životním stylem Vy?
Nikdy jsem stravu nijak neřešila, jím v podstatě všechno a stejně tak partner. Pokud nebude malý Péťa na něco vyloženě vysazený, či alergický, nebudeme na našem životním stylu nic měnit.

Jaká je Péťova nejoblíbenější hračka? Co se mu nevíce líbí?
Nedá se přesně určit, která je teď nejvíce oblíbená. Postupně se se všema seznamuje. Během dne těch hraček vystřídáme několik (od plyšových zvířátek, leporelo, hrací deku, nebo houpaci křesílko). Nejvíc ale Peťu baví, když si s ním povídáme, to se hned začne smát a pokouší se i o nějaké zvuky. :)

Co byste poradila nastávajícím maminkám?
Jsem maminkou teprve měsíc, takže si na nějaké rady ještě moc netroufám. Jediné co můžu vzkázat je to, že všechno, co během těhotenství či porodu prožijete, za ten výsledek stojí! :-)

Tagy: Kristýna Šebíková | slavné maminky | zpěvačka maminkou

Článek je vydán v rámci seriálu: Slavné maminky

Čtěte na Rodičům

Komentáře