26. týden těhotenství

Datum publikace: 02.04.2012

Kategorie: Těhotenství týden po týdnu

(7. lunární měsíc)

Přestože do termínu nástupu na mateřskou dovolenou (6-8 týdnů před předpokládaným termínem porodu zaneseném do těhotenské průkazky) zbývá ještě dost času, můžete se již nyní cítit velmi unavená.

Únava v těhotenství
V 26. týdnu těhotenství se můžete začít cítit unavená. K tomu se mohou navíc přidat silné otoky, vysoký krevní tlak, slabost, bolesti hlavy a další těhotenské neduhy. Přitom v práci od Vás stále vyžadují plné nasazení.  

Odpočiňte si
Tuto situaci lze celkem elegantně vyřešit pracovní neschopností. Své rozhodnutí však dobře zvažte, protože doma Vám může být smutno. Často stačí pouze dvoudenní odpočinek. Jestliže zůstanete doma ze zdravotních důvodů, neměla byste trpět žádnými výčitkami. Vždyť jde o zdraví nejen Vás, ale Vašeho miminka!

Jak roste miminko
Ve 26. týdnu těhotenství je miminko stále ještě hubené, na 34 cm neváží ani tři čtvrtě kilogramu, během následujících týdnů však zdárně přibere.

Sledujte pohyby
Pohyby miminka byste měla cítit každý den. Pokud je přestanete cítit, ihned zajděte na kontrolu k lékaři!

Když trápí inkontinence
V pokročilém stádiu těhotenství trpí takřka polovina žen inkontinencí (samovolným únikem moči), kterou způsobuje tlak dělohy na močový měchýř. Pokud do této skupiny žen patříte, používejte tenké vložky k případnému zachycení unikající moči.

Cviky na posílení pánevního dna
Potíže pomůže zmírnit také cvičení. Začněte s cviky na posílení pánevního dna (v budoucnu mohou tyto cviky mimo jiné zlepšit také kvalitu Vašeho sexuálního prožitku) a vězte, že po porodu se to spraví!    

Přečtěte si také: 27. týden těhotenství, 28. týden těhotenství

Všechny články na téma těhotenství týden po týdnu

 Foto: www.pixmac.com

Tagy: 26. týden těhotenství | těhotenství týden po týdnu

Článek je vydán v rámci seriálu: Těhotenství týden po týdnu

Komentáře