3. týden těhotenství

Datum publikace: 05.05.2012

Kategorie: Těhotenství týden po týdnu

(1. lunární měsíc)  

Ve 3. týdnu těhotenství nastává významný zlom, neboť právě v tomto období žena otěhotní. Jak již víte z minulého dílu, k početí dítěte dochází mezi 12. a 21. dnem menstruačního cyklu.

Třetí týden těhotenství
Zatímco první dva týdny těhotenství se nikterak neodlišují od týdnů, které jsou součástí běžného menstruačního cyklu, ve 3. týdnu těhotenství dochází ke změně, která zásadně ovlivní následující týdny. Tento cyklus totiž nebude zakončen pravidelným měsíčním krvácením, nýbrž zjištěním, že jste v jiném stavu.

Emybro je viditelné pouhým okem
Již na konci 3. týdne těhotenství měří budoucí embryo zhruba půl milimetru. Je tedy viditelné pouhým okem. Ke zjištění těhotenství u většiny žen dochází ve 2. nebo ve 3. lunárním měsíci.

Těhotenský test
Po ukončení 4. týdne těhotenství (tedy na začátku 2. lunárního měsíce) bývá budoucím maminkám podezřelé, že nedostaly menstruaci, a proto si dělají těhotenský test. Díky velmi spolehlivým (uvádí se 99% spolehlivost) a dostupným těhotenským testům (lze je volně zakoupit v lékárnách a ve vybraných drogeriích již od 30Kč) můžete sama zjistit, zda jste, anebo nejste těhotná již od 5. týdne předpokládaného těhotenství.

Pozitivní výsledek těhotenského testu
Pozitivní výsledek těhotenského testu  založeného na detekci homonu HCG v moči signalizují dva proužky v testovací zóně. Pokud máte pozitivní těhotenský test, objednejte se na prohlídku ke svému gynekologovi, aby mohl Vaše těhotenství potvrdit a zkontrolovat Váš zdravotní stav. Vynechání menstruace je jedním z příznaků těhotenství, automaticky to však neznamená, že jste těhotná.

Kdy jít na kontrolu
V případě pozitivního výsledku těhotenského testu nemusíte s termínem objednání na gynekologickou prohlídku pospíchat, pakliže Vás netrápí žádné zdravotní obtíže. Vaše menstruace se mohla jen trochu opozdit. Pokud se nedostaví ani následující měsíc, s návštěvou rozhodně neotálejte. Většina maminek přichází do ordinace mezi 7. až 12. týdnem těhotenství.            

Přečtěte si také: 4. týden těhotenství, 5. týden těhotenství

Všechny články na téma těhotenství týden po týdnu

Tagy: 3. týden těhotenství | těhotenství týden po týdnu

Článek je vydán v rámci seriálu: Těhotenství týden po týdnu

Komentáře