7. týden těhotenství

Datum publikace: 30.04.2012

Kategorie: Těhotenství týden po týdnu

(2. lunární měsíc)

Cítíte se unavená? To k začátku těhotenství patří. Vůbec se nestyďte za to, že se Vám chce spát již během večerních zpráv, jděte včas na kutě a pořádně se vyspěte!

Zvolněte své tempo
V 7. týdnu těhotenství pociťuje většina maminek zvýšenou únavu a s ní související potřebu spánku. Snažte se zpomalit a naučit se odpočívat i během dne. Dvacet minut stačí.

Těhotenské neduhy
V 7. týdnu těhotenství trápí budoucí maminky celá řada těhotenských neduhů. Většinu z nich mají na svědomí hormonální změny.  Kromě únavy je může bolet hlava, mohu mít zácpu, mají časté nutkání na močení a znepříjemňují jim život žaludeční nevolnosti, anebo pocity na omdlení. 

Ve 2. trimestru bude lépe
Ale nebojte, ve 2. trimestru většinou odezní velká únava, stejně jako většina ostatních těhotenských neduhů, které Vás trápí v 7. týdnu.  Naopak začnete zářit. Mnoha maminkám se pod vlivem působení hormonů zlepší pleť a mají krásnější vlasy.

Jak na žaludeční nevolnost
Máte pocit, že je Váš žaludek stále jako na vodě? Zkuste si nastrouhat syrové jablko se zázvorem a tuto směs po lžičkách sníst. Osvědčeným lékem proti ranní nevolnosti je také čaj z čerstvé máty, anebo z čerstvého zázvoru.   

Jak roste miminko
Zhruba 1,5 cm velké embryo se čím dál více podobá lidské bytosti. Začíná se mu formovat obličej a lze již rozeznat také jeho končetiny. Dále se vyvíjí pupeční šňůra, která bude až do porodu zásobovat miminko živinami a kyslíkem.                    

Když nemáte chuť na milování
Možná máte výčitky svědomí, že zanedbáváte svého partnera, především v oblasti milostného života. On má večer chuť se s Vámi milovat, kdežto Vám se chce jen spát. Zkuste to v jinou denní dobu. Že nemáte na sex ani pomyšlení? Rozumný partner to jistě pochopí. Vaše tělo se nyní soustředí na miminko uvnitř. Ve 2. trimestru se budete cítit mnohem lépe a možná se Vám vrátí i sexuální touha.          

Přečtěte si také: 8. týden těhotenství, 9. týden těhotenství

Všechny články na téma těhotenství týden po týdnu.

Tagy: 7. týden těhotenství | těhotenství týden po týdnu

Článek je vydán v rámci seriálu: Těhotenství týden po týdnu

Komentáře