Když se objeví menstruace v těhotenství

Datum publikace: 25.4.2012

Kategorie: Těhotenství

Menstruace v těhotenství se u většiny žen nevyskytuje. Pokud se však objeví, není to důvodem ke znepokojení, přesto byste o tom měla vždy informovat svého gynekologa.  

Menstruace na začátku těhotenství 
Menstruace v těhotenství se u většiny žen neobjevuje, a pokud se objeví, bývá tomu nejčastěji v prvních měsících. V tomto případě žena, která je gravidní, mívá slabou menstruaci. To má často za následek, že své těhotenství nerozpozná, neboť právě vynechání pravidelného měsíčního krvácení je jedním z průvodních znaků těhotenství, které nelze přehlédnout. Menstruace v prvním trimestru těhotenství zpravidla není symptomem zdravotních obtíží, obvykle je spojeno s uhnízďováním vajíčka v děloze. Někdy však může být krvácení průvodním jevem mimoděložního těhotenství. V případě, že máte pozitivní test a dostala jste menstruaci, zajděte pro jistotu na prohlídku ke svému gynekologovi, aby riziko mimoděložního těhotenství vyloučil. V prvním trimestru (do 12. týdne těhotenství může být krvácení způsobeno samovolným potratem).     

Menstruace v průběhu těhotenství 
Jiná situace nastává, když se menstruační krvácení objeví v průběhu těhotenství, když ji v předchozích týdnech těhotenství budoucí maminka neměla. Ani v tomto případě se obvykle nejedná o závažné zdravotní komplikace, pokud se tedy jedná o slabé špinění. Přesto by však o tom měla maminka vždy informovat svého gynekologa, aby vyloučil možné zdravotní obtíže.  

Přečtěte si také

Tagy: menstruace v těhotenství

Komentáře