Navštivte banku pupečníkové krve

Datum publikace: 07.08.2012

Kategorie: Těhotenství | Porod | Maminky a tatínkové

Kmenové buňky z pupečníkové krve mohou zachránit život dítěte nebo dospělého člověka. Každý rodič má možnost rozhodnout se, jak s ní naloží. Základní jsou dvě možnosti, a to uchování pro vlastní potřebu dítěte nebo pro sourozence, nebo darování do dárcovské banky, odkud pupečníková krev poputuje zachránit život nemocnému člověku kdekoliv ve světě.

V případě, že se rozhodnete pro uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní potřebu svých dětí, znamená to, že lékaři použijí v případě nemoci pupečníkovou krev dítěte, jemuž byla při porodu odebrána. Velikou výhodou transplantace vlastní pupečníkové krve je skutečnost, že se jedná o tělu vlastní buňky, a proto nehrozí, že je tělo odmítne, jak se tomu může stát v případě darování od druhého člověka.

 

Rodinná banka, která bude uchovávat Váš transplantát musí mít povolení od Státního ústavu pro kontrolu léčiv. V současné době v České republice vlastní všechna povolení k odběru, vyšetření, zpracování a skladování pupečníkové krve rodinná banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER CZ, s.r.o.

Při rozhodování pro uchování kmenových buněk z pupečníkové krve pro vlastní dítě je třeba vzít v úvahu nejen aktuální využití k léčbě poruch krvetvorby, nádorových onemocnění, ale i obrovské množství výzkumů, které naznačují významné rozšíření možnosti využití vlastní pupečníkové krve, například v léčbě dětské mozkové obrny nebo diabetu 1. typu.

Rodinná banka pupečníkové krve CORD BLOOD CENTER nabízí dvě možnosti odběru pupečníkové krve.

Uchování kmenových buněk PREMIUM –maximální počet kmenových buněk
Protože nejdůležitějším kritériem pro transplantaci kmenových buněk z pupečníkové krve je jejich množství, používá se k odběru metoda, která může zvýšit počet získaných kmenových buněk až o 30 %. Při této metodě se nejprve provede odběr pupečníkové krve z pupeční šňůry a po porodu placenty se ještě provádí odběr pupečníkové krve z ní.

Uchování kmenových buněk CLASSIC – pro každé dítě
Protože cílem rodinné banky CORD BLOOD CENTER je, aby opravdu každé dítě mohlo mít uchované vlastní kmenové buňky z pupečníkové krve, nabízíme pro ty, pro které by byla metoda PREMIUM příliš velkou finanční zátěží i běžný odběr pupečníkové krve pouze z pupeční šňůry. Při správném provedení odběru lze získat dostatečné množství kmenových buněk vhodných pro léčbu.
 

Tagy: banka na pupečníkovou krev | kmenové buňky | pupečníková krev

Komentáře