Majitelka Barbara Brychtová

Penzion Starý pivovar – privátní ubytování v blízkosti Moravského krasu

Datum publikace: 02.03.2015

Kategorie: Hry a volný čas | Rodiče a děti | Tip na výlet

Máte rádi Česko a baví Vás objevování malebných míst? Potom nesmíte vynechat oblast Moravského krasu s proslulou propastí Macocha a mnoha krápníkovými jeskyněmi. Máme pro vás tip na krásné ubytování v jeho blízkosti, kde vám bude určitě dobře. Co vše penzion privátního typu nabízí, jsme se zeptali majitelky Mgr. Barbary Brychtové.

Paní Brychtová, nejdříve bych se Vás chtěla zeptat na samotný název penzionu, proč právě Starý pivovar? Znamená to, že ještě dnes zde vaříte pivo?
Při hledání názvu pro náš penzion jsme se ani moc nezamýšleli nad jiným názvem, než je Starý pivovar. Pivo zde v 17 století zábrdovičtí premonstráti opravdu vařili a zásobovali jím sedm Křtinských hostinců a okolních obcí, neboť Křtiny byly tehdy jedním z nejvýznamějších poutních míst.
Bohužel doba po roce 1948 dala budovám velmi zabrat a dnes by zde už pivovar nikdo nehledal.
V hlavách místních a koneckonců i v mapách se ale název do dnes zachoval. Autobusová zastávka před našim penzionem se jmenuje Křtiny – pivovar, turisté se orientují podle místních názvů před, za, nad, pod pivovarem ... Tudíž my jsme budovu jen pomocí názvu vskřísili a snad příjde i doba, kdy se můj manžel do vaření piva pustí.

Penzion Starý pivovar v malebné přírodě Moravského krasu

Jaká je kapacita Vašeho penzionu, kolik pokojů je klientům k dispozici?
Náš penzion disponuje třemi 4-lůžkovými apartmány s kuchyňským koutem a koupelnou s WC. Celkem tedy můžeme klientům nabídnout kapacitu 12 lůžek. Zaměřujeme se takto převážně na rodiny s dětmi, nebo soukromé skupiny. To ovšem neznamená, že nejsme schopni ubytovat i jednotlivce, nebo páry. Apartmány proto nabízíme i po lůžkách. Klient zaplatí jen poměrnou část a apartmán připravíme jako standardní pokoj s jedním až třemi lůžky. Proto u nás naleznou komfortní ubytování i jednotlivci nebo páry, kteří chtějí využít komfortního ubytování, ale nechtějí si sami vařit. Často k nám zavítají i návštěvníci brněnských veletrhů, neboť ač se to nezdá, veletržní palác je od nás vzdálen 35 minut autem.

Jaké je vybavení apartmánů?
Při vybavování apartmánu jsem se zamyslela nad tím, co všechno já sama, jako máma dvou malých dětí vyhledávám a co mi chybí na našich dovolených. Proto je kuchyňka vybavena kromě standardního plotýnkového vařiče, ledničky a základního nádobí pro čtyřčlenou rodinu i mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, myčkou a kávovarem. Lůžková část pak nabízí standardní rozměr postelí vybavených kvalitními matracemi pro příjemný spánek. Samozřejmostí jsou i TV s DVD v každém apartmánu a wifi.

Vybavení apartmánu

Jaké další služby ubytovaným nabízíte?
Pro ty, kteří nechtějí vařit, nachystáme kontinentální snídani a tatínci jistě ocení naši „pivní samoobsluhu“, při které si můžete libovolně sami čepovat pivo z místního regionálního pivovaru. Maminkám zase pomůžeme se špinavým prádlem. Na požádání vypereme a vysušíme v sušičce nejen prádlo, ale i obuv. Dále u nás můžou klienti využít venkovní gril, nebo si opéct špekáčky na venkovním ohništi. To, je k našemu překvapení vyhledávanou atrakcí městských dětí, které znají právě jen grilování a pořádný špekáček na otevřeném ohništi je pro ně velkým zážitkem.
Hostům také nabízíme podrobně zpracované tipy na výlety blízkého i širokého okolí a sami rádi večer při sklence vína poradíme kam se vydat.

Co nabízíte dětským návštěvníkům?
Pro letošní rok chystáme kromě standardní maxi trampolíny a skluzavky s houpačkami i hru o poklad šneka Krasíka. Bude to taková pravá bojovka v lese se spoustou úkolů, které známe my rodiče z dětských táborů. Rodiče tak dostanou mapku s jednotlivými úkoly a nemusejí tak sami nic vymýšlet. Jediné co je třeba, nachystat v cíli pro děti do truhlice s pokladem nějaké dobroty. Šnek Krasík je v Moravském krasu známou postavičkou a proto mohou návštěvníci absolvovat i jeden z jeho výletů, právě po Křtinách. Jedná se o interaktivní stezku s překvapením, která bude nově otevřena od června 2015.

Krásně vymalovaná dětské herna, kde si děti užijí spoustu zábavy

Všimli jsme si stájí a krásných koní, je možné domluvit projížďky po okolí?
Koně vlastníme dva a děti rádi povozíme a vysvětlíme jim, jak se o koníčky správně starat a jak je čistit. Samozřejmostí je bezpečnost, proto máme k zapůjčení jezdeckou helmu. Pokud by si chtěla vyrazit do přírody na koních celá rodina, doporučíme nedalekou jízdárnu.

Penzion se nachází na hranici Moravského krasu, jaké výlety byste nám doporučila?
Křtiny jsou svojí polohou ideálním výchozím bodem jak pro návštěvu Moravského krasu, tak pro nedaleké Brno nebo Vyškov. Jen samotné Křtiny nabízejí svou „perlu Moravy“, což je chrám Jména Panny Marie, který nechal postavit světoznámý Jan Blažej Santini. V místních ambitech narazíte také na unikátní zvonkohru, jednou z největších ve střední Evropě. Také je zde jeskyně Výpustek, bývalý vojenský velín, plně vybavený pro případ třetí světové války a arboretum s unikátními kultivary.
Milovníkům venkovního koupání příjde jistě vhod křtinské lesní koupaliště vzdálené od penzionu pouhých 250 m.
Kras nabízí nespočet jeskyní včetně nejznámější Macochy, malebné Balcarky a velikostí jedné z největších v ČR Slopsko-šošůvské. Dají se zde objednat i zážitkové výlety do neveřejných částí podzemí určené pro menší skupiny. Klienti zde dostanou zapůjčeno jeskyňářské oblečení a výbavu, zakusí trasy určené jen speleologům. Přirozeně lze vybrat z méně, či více náročných tras. Některé jsou dokonce vhodné i pro malé děti.

V blízkém okolí je Dinopark, Aquapark, lanové centrum nebo in-line bruslařská stezka. O velkém množství turistických i cyklo tras ani nemluvě. A koho už tradiční poznávání pěšky nebo autem nebaví, může si v krasu zapůjčit koloběžku a sjíždět na ni místní kopce. Všechny tipy na výlety hosté najdou na www.penzionkrtiny.cz v sekci co podniknout, neboť našim hlavním úsilím je, ukázat krásy Moravského krasu a Křtin všem, kteří nás navštíví.

Paní Brychtová, velmi Vám děkujeme za příjemný rozhovor a přejeme mnoho spokojených klientů.

Tagy: dovolená s dětmi | Penzion Starý pivovar | tip na výlet s dětmi | ubytování Moravský kras

Čtěte na Rodičům

Komentáře