Stokrát nic umořilo osla. Vy se nenechte

Datum publikace: 12.12.2016

Kategorie: Maminky a tatínkové | Tip na výlet

Připadáte si kvůli neustálému přívalu povinností a požadavků svého okolí jako křeček běhající neustále v kolečku? Je na čase z toho aspoň na pár dní vystoupit a odjet někam, kde budou běhat jiní, aby se o vás postarali.

Křeček je na tom vlastně možná o trochu líp, ten si alespoň může vybrat, kdy začne a přestane běhat. Na vás se úkoly hrnou od rána do večera. A maminky malých dětí navíc ani v noci nemají jistotu, že nebudou muset řešit žízeň, mokré pyžamko, spadlý dudlík nebo třeba nějaký špatný sen.

Nevyčítejte si chuť na chvíli zmizet

„Užívej si to, strašně rychle to uteče a pak budeš vzpomínat“, slyší neustále maminky miminek a batolat. Když si pak zoufají, jak jsou unavené, frustrované a nemají vůbec čas na sebe, slova „UŽÍVEJ SI TO!“ jim buší do hlavy jako kladivo, což k pohodě rozhodně nepřispívá. Jak moc se těhotná žena těší, až bude mít své děťátko konečně u sebe, stejně silně nějakou dobu po jeho narození touží po pauze, kdy se o jejího drobečka postará někdo jiný. Je to přirozené a není důvod si takové pocity vyčítat.

Jedna maminka dvou malých aktivních dětiček přiznává, že se nedávno přistihla, jak se opřena o přebalovací pult zasnila, že uloží děti do postýlek, počká, až usnou, a když se manžel bude koukat na film, potichu popadne předem sbalený kufr, zaklapne dveře a odjede na letiště. Tam si vybere dostatečně dlouhý let na to, aby dorazila do cíle až ráno, a odletí. Na pár dní, na měsíc, podle toho, jak ji to tam bude bavit… Samozřejmě, že by to nikdy neudělala, ale představa jí pomohla odpoutat se na chvíli od těch stovek každodenních maličkých úkolů, které nakonec umořily i osla.

Lázně Ostrožská Nová Ves

Abyste se nedostala až do situace, kdy budete potají balit kufr, vyšlete okolí signál, že potřebujete vypnout, dostatečně včas. Vánoce jsou obdobím, kdy by měl člověk plnit přání nejen ostatním, ale i sobě. Takže teď je ideální čas vymyslet, kam vyrazit načerpat energii. Pokud máte pro děti hlídání, tím lépe, můžete s partnerem vyrazit ve dvou a připomenout si tak, že máte plnit také i jinou roli než matka a otec.

Kam na wellness?

Sezení u internetu a vybírání pobytu s co nejlepším poměrem cena-kvalita, na to vám asi moc času v denním kolotoči nezbývá. Využijte proto rozcestník www.e-lazne.eu, kde najdete přehledný a široký výběr českých i slovenských lázní a wellness hotelů. Tato společnost už deset let nabízí objektivní a přesné informace o jednotlivých lázních a wellness hotelech a prodává pobyty i dárkové poukazy. Budete-li využívat služeb této společnosti pravidelně, můžete využít věrnostní program, díky kterému máte každý třetí objednaný pobyt automaticky zlevněný o 5 %. Slevu zde mají také pojištěnci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra a držitelé Sphere Card.

Lázně TREE OF LIFE

Z aktuální nabídky můžete využít například silvestrovský pobyt ve čtyřhvězdičkovém Spa resortu Tree of Life v Lázních Bělohrad, které se nacházejí asi hodinku a půl cesty z Prahy.  Kromě ubytování a plné penze včetně silvestrovské galavečeře a novoročního brunche získáte přísadovou koupel, klasickou částečnou masáž a proceduru na hedvábné ruce či nohy. Bonusem je vstup do bazénu a relaxační zóny zdarma.

Lázně TREE OF LIFE

Kdo raději vyrazí za folklórem, může se vydat na silvestrovský pobyt do Ostrožské Nové Vsi do samého srdce Slovácka. Těšit se budete na ubytování s plnou penzí, silvestrovský program s cimbálem a ochutnávkou vína, novoroční koncert, tři sirnaté koupele, tři klasické částečné masáže, tři parafínové zábaly a tři společná cvičení. A protože určitě nemáte čas chodit preventivně k obvodnímu lékaři, absolvujete zde i vstupní lékařskou prohlídku. Další procedury si můžete zakoupit s 10% slevou.

Lázně Ostrovžská Nová Ves

Nestyďte se za svou touhu občas odjet od všech povinností, to znamená i od svých dětí. V Německu už dokonce existuje nárok na třítýdenní pobyt v lázních nazvaný Mutter-Kind-Kur, určený přímo matkách dětí do osmnácti let. Každá žena ho může zdarma absolvovat jednou za čtyři roky. U nás zatím bohužel nic takového neexistuje, a tak si musíte načerpání sil zajistit sama nebo s pomocí blízkých. Ale předem je nutné si uvědomit, že jde opravdu o (naštěstí příjemnou) nutnost, a ne žádnou rozmařilost.

Čtěte na Rodičům

Komentáře