Resort Obertraun uchvacuje přírodou i skvostným lyžováním

Datum publikace: 03.03.2017

Kategorie: Maminky a tatínkové | Tip na výlet

Zhruba 450 kilometrů nás z Prahy dělilo od našeho dovolenkového pobytu v údolí rakouských hor na břehu jezera Hallstätter See. Na cestu jsme se vydali plní očekávání – rozhodli jsme se totiž za naši redakci vyzkoušet, co všechno nabízí rakouský Resort Obertraun rodinám s dětmi, které si chtějí užít jarní prázdniny, nebo „jen“ prodloužený víkend v prostředí nádherné přírody s kvalitním lyžováním i servisem. A vyplatilo se. Nezklamala ani lyžovačka, ani nabídka možností. Ošizen nebyl ani nejmenší člen výpravy – ve svých šesti měsících s námi absolvoval naprosto všechno (kromě sauny).

Než se rozhodneme něco doporučit, rozumí se, že to musíme vyzkoušet na vlastní kůži. Cca pět hodin jízdy z Prahy, včetně nezbytného občerstvení a čůrání (však to znáte), a byli jsme na místě. Obklopeni pronikavou nádherou rakouských Alp, na břehu jezera Hallstätter See, jsme se malí i velcí těšili na čtyři dny prodlouženého víkendu, který byl před námi. Už cesta byla překrásná – podél rakouských jezer Traunsee a Hallstätter See, takže jsme se hodně těšili, že si tohle „testování“ co nejlépe užijeme.

CÍL: Resort Obertraun
Na místě nás čekala nejen úžasná příroda, ale také skvělé ubytování v Resortu Obertraun. Domy vybavené kuchyňskou linkou, obývací místností, v každém pokoji k dispozici koupelna a v některých domech vybavení doplňovala dokonce i sauna, krb a vlastní parkování před domem. A protože jsme si několikadenní pobyt chtěli užít naplno i všestranně, ocenili jsme, že resort nabízí také krytý bazén, společnou saunu, fitness, skvělou restauraci a mini market. Pokud byste chtěli místní krásy objevovat v letních měsících, určitě využijete i vlastní pláž. Maximální relax si užila i ženská část naší rodinné výpravy. Přímo v resortu je možnost plné penze, dokonce si můžete jídlo objednat přímo k sobě do domu. Což jsme hlavně my, kuchařky, ocenily – protože jsme měly volno a mohly jsme se věnovat jiným a na dovolené příjemnějším aktivitám. Skvělou výhodou je rovněž lyžařský servis. Nachází se přímo u resortu, takže si zde můžete lyže zapůjčit nebo využít možnosti servisu pro své lyžařské náčiní.

Den prvý: Ve znamení večeře
Po příjezdu jsme toho první den už mnoho nestihli. Ale to hlavní stálo za to. Večeře v místní restauraci (je součástí resortu). Na uvítanou jsme si pochutnali.

Den druhý: Svahy rakouských Alp, speciality i relax
Program druhého dne byl jasný. Začít vydatnou snídaní a pak hurá na svah! Vyrazili jsme do lyžařského safari v Ausseerlandu do střediska Loser. Proč právě sem? Je to ideální místo pro děti se skvělou oddělenou dětskou školičkou a řadou atrakcí. Zajezdíte si tady na kvalitně upravené červené sjezdovce, pro začátečníky se nabízí také pozvolná modrá s výhledem na okouzlující krásy přírody. Parkování je hned několik desítek metrů od lanovky, což jsme rozhodně ocenili. Na oběd lze vyrazit do místní rustikální chaty, kde vaří místní speciality, a ani tentokrát jsme nebyli zklamáni. Nejprve nás zahřála polévka „mit großen Knödel“, ochutnali jsme i místní špecle se sýrem, Schnitzel, ale i klobásu s hranolkami. Po posilnění můžete zamířit opět na svah a věřím, že stejně jako my budete potěšeni skvělým stavem sjezdovek, který se udržuje i při odpoledním lyžování. Někdo si tady ale raději dopřeje šlofíčka na čerstvém vzduchu a hřejivých slunečních paprscích. Proč ne.

Na večeři je možné se vydat do nedalekého lyžařského centra v malebném Blaa-Alm v Altaussee na zdejší pochoutky. I tentokrát nás nezklamali. Na večerní program strávený v resortu se po celodenním lyžování skvěle nabízí relaxační zóna. Bazén, sauna, a jakmile uložíte děti k spánku, samozřejmě sklenka dobrého vína, s níž příjemně naplánujete další den.

Den třetí: Až na vrcholky Alp, i s kočárky
Snídani si lze v restauraci dopřát formou švédských stolů, což snad uspokojí každého jedlíka. A pak směr lyžařské centrum v oblasti Dachstein West. Poté, co jsme si vyzvedli skipasy, jsme vyjeli až na vrcholky Alp. A to všichni! I s kočárkem. Je to příjemné překvapení, na co všechno jsou tady vybaveni. Takže ani nejmenší (a jejich maminky) nejsou o nic ošizeni. Někteří z naší party si hned výhled zopakovali a sjeli zase dolů, zatímco my jsme si šli užívat čistého horského vzduchu a příjemně hřejivého sluníčka. V místní restauraci můžete pak ochutnat tamní buchtu se šodó, ale i sladký große Knödel.

Dobré je určitě vědět, že Dachstein West je pro zkušenější lyžaře, takže začátečníkům radíme zůstat raději dole. Příjemným překvapením pro nás bylo, že se kolem pohybovala spousta Čechů. Očividně jsme nebyli jediní, koho napadlo sbalit děti, batohy a vyrazit za krásami rakouských Alp.
Co se nám tady hodně líbilo, je, že všude v restauracích nemají nejmenší problém s dětmi. Potřebujete přihřát mléko, přebalit…? Není problém. Jako „třešinku na dortu“ se můžete vydat na projížďku s koňským spřežením romantickým údolím Gosautal. My jsme neodolali a byli jsme nadšení. Jen ta zima by mohla být menší. Koňské spřežení nás dovezlo přímo před restauraci Moosalm v Gosau, kde jsme se mohli zahřívat čajem, svařákem, polévkou a samozřejmě došlo i na místí speciality.

Den čtvrtý: Hallstatt, muzeum, solný důl a výjimečná lanovka
Čtvrtý a tedy poslední den jsme si nechali snídani přivézt až domů. Zabalit, vrátit lyže, klíče, rozloučit se a vydat se na poslední výlet. Kam? Tentokrát byl na řadě Hallstatt – překrásné místo, které opravdu stojí za návštěvu. Při okouzlující procházce Hallstattem podél vody si můžete koupit sůl z místního dolu, navštívit Hallstattské muzeum, krámky se suvenýry, místní restaurace a v sezóně se vyvezete přímo do solného dolu nad městečkem. My jsme se po jeho prohlídce vydali do Bad Ischlu k lanové dráze Katrin Seilbahn, která je výjimečná tím, že nevozí lyžaře. Je jednou z nejstarších v regionu a po cestě nahoru míjíte 24 pilířů – nahoře vás pak čeká nezapomenutelný výhled. Velice populární je tady skialping – vyšlápnete si kopec, nahoře v chatě Katrin-Alm si dáte občerstvení, stejně jako my, a sjedete zase kopec dolů.
A pak už nás čeká jenom cesta zpět. Po parádním prodlouženém víkendu napěchovaném zážitky, nádhernou přírodou a nezapomenutelnými výhledy na krásu rakouských Alp, jsme si připadali tak maličcí, před tou nádherou, ale přitom šťastní a nabití energií. A víte, co je nejlepší? Nejmladšímu účastníkovi celé výpravy bylo šest měsíců a absolvoval krom sauny úplně všechno.

Tagy: lyze | Obertraun | relax | sauna | vylet

Čtěte na Rodičům

Komentáře